موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/96462 :کد

0

انفجارهای پی در پی در سوریه + آمار اولیه قربانیان

  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۰
تعداد بازدید : ۵۲۳۶   
 تحلیل ایران -انفجارهای پی در پی در سوریه + آمار اولیه قربانیان

در چند انفجار تروریستی در نقاط مختلف سوریه دست‌کم ۴۳ نفر کشته شدند.

در چند انفجار تروریستی در نقاط مختلف سوریه دست‌کم 43 نفر کشته شدند.


به گزارش تحلیل ایران, وقوع دو انفجار تروریستی در ورودی شهر طرطوس در غرب سوریه 30 کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشته است.انفجار اول در پل ارزونه توسط خودروی بمب‌گذاری‌شده رخ داد و انفجار دوم هنگام تجمع مردم برای امدادرسانی به قربانیان انفجار اول توسط یک کمربند انتحاری صورت گرفت.


در همین راستا به دنبال انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شهر حمص در غرب سوریه 2 تن کشته و 7 نفر دیگر مجروح شدند. به گزارش شبکۀ تلویزیونی المیادین، این انفجار دوشنبه در محلۀ باب تدمر رخ داد. در حادثۀ مشابه دیگری انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در راه ارتباطی منطقۀ صبوره و بجاع در حومۀ دمشق، پایتخت سوریه، نیز 3 کشته و شماری زخمی برجای گذاشت.


تلویزیون رسمی سوریه از وقوع انفجار انتحاری دیگری به وسیلۀ یک موتور در میدان مرشو در شهر حسکه در شمال شرقی این کشور خبر داد. در این انفجار دست‌کم 8 غیرنظامی کشته شدند.گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجارها را بر عهده گرفت.


سوریه از سال 2011 (1389) صحنۀ ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه که در تاریخ 22 بهمن 1394 منتشر شد، حدود 470 هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از 1.9 میلیون نفر زخمی شده‌اند.در ناآرامی‌های پنج سالۀ سوریه میلیون‌ها نفر نیز در داخل و خارج از این کشور جنگ زده آواره شده‌اند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :