موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث-انتظامی

a/9647 :کد

0

عامل جنایت خیابان‌وحدت‌اسلامی دستگیر‌شد

  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۸
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -عامل جنایت خیابان‌وحدت‌اسلامی دستگیر‌شد

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: عامل قتل پسر بچه ۱۰ساله خیابان وحدت اسلامی – خیابان بازارچه شاپور پس از گذشت ۲ روز از این حادثه شناسایی و دستگیر شد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: عامل قتل پسر بچه 10ساله خیابان وحدت اسلامی – خیابان بازارچه شاپور پس از گذشت 2 روز از این حادثه شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، خبر کشف جسد پسر بچه 10 ساله ، ساعت 14 و 30 دقیقه دهم شهریور به کلانتری 113 بازار اعلام شد که با حضور مامورین در محل حادثه و بررسی های اولیه مشخص شد که نام مقتول سپهر است که پس از خرید نان و در زمان مراجعه به خانه از ناحیه گردن دچار بریدگی عمیق شده و به قتل رسیده است .
بنابراین این گزارش بلافاصله تیم بررسی صحنه قتل اداره دهم ، تشخیص هویت پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل، درمحل حاضر و پرونده مقدماتی در خصوص قتل پسربچه 10 ساله تشکیل و تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری عامل جنایت در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

خانمی که مردی جوان را با یک قبضه چاقو در داخل کوچه محل جنایت مشاهده کرده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: من کنار پنجره بودم که یک مرد [جوان] با لباس آبی نفتی در حالیکه یک چاقو در دست داشت ، از کوچه خارج شد.

همچنین کارآگاهان اداره دهم با بررسی میدانی از محل جنایت اطلاع یافتند که یکی از ساختمان های محل وقوع جنایت مجهز به دوربین های مداربسته است که بلافاصله تصاویر دوربین های مداربسته این ساختمان مورد بازبینی قرار گرفت و بنابر اظهارات برخی از اهالی محل مبنی بر مشاهده جوانی با چاقو، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر جوانی قد بلند ( حدودا 35 ساله ) شدند که پشت سر مقتول وارد کوچه محل جنایت شده و دقایقی پس از آن نیز با یک قبضه چاقو از کوچه خارج می شود.

با بدست آمدن تصاویر متهم، اهالی محل موفق به شناسایی هویت وی بنام 'اشکان . م' ( متولد 1358 ) به عنوان یکی از اهالی بازارچه شاپور شدند و بررسی سوابق اشکان نشان می دهد که وی از مجرمین سابقه دار بوده و تاکنون چهار بار در سال های 79 ، 92 و 93 دستگیر و روانه زندان شده است.
بنابر این گزارش با شناسایی هویت اشکان ، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت که سرانجام در ساعت 17و 30 دقیقه یازدهم شهریور ماه متهم در محدوده چهارراه گلوبندک دستگیر شد درحالی که آثار خون روی لباس هایش بود.

براساس این گزارش متهم در اظهارات خود منکر قتل شد و گفت: در مورخه 10شهریور ، داخل خانه در حال استراحت بودم که صدای سر و صدای بچه ها از داخل کوچه باعث شد تا عصبانی شوم اما زمانیکه به کوچه آمدم، بچه ای را در داخل کوچه مشاهده نکردم.

وی در ادامه اظهاراتش ادامه داد: پسربچه ای تقریبا 10 ساله را در ابتدای یک کوچه پائین تر ایستاده بود؛ من به سمت او نرفتم و فقط این صحنه را به خاطر دارم و از قتل پسربچه 10 ساله در نزدیکی محل سکونت خود اطلاع نداشتم.

اشکان در پاسخ این سؤال که آیا آن پسربچه (مقتول) را قبلا هم دیده بود؟ گفت: فقط به یاد دارم شبیه بچگی های خودم بود و او را در سر کوچه پائینی دیدم، او را قبلا در رویاهام دیده بودم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت و قتل پسربچه 10 ساله شده اما با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده از تصاویر دوربین های مداربسته، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و وی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

                               

جنایت     پلیس     تهران     قتل        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :