موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/96490 :کد

0

ناجا از تمام توانش برای مقابله با قاچاق استفاده کند

  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۵
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -ناجا از تمام توانش برای مقابله با قاچاق استفاده کند

رئیس مجلس گفت: نیروی انتظامی باید از همه توان و ظرفیت خود برای مقابله با این پدیده شوم استفاده کند.

رئیس مجلس گفت: نیروی انتظامی باید از همه توان و ظرفیت خود برای مقابله با این پدیده شوم استفاده کند.


به گزارش تحلیل ایران ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته در دیدار با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی، با تشکر از اقدامات نیروی انتظامی در ارتقای امنیت، بر ضرورت توجه بیشتر به دغدغه‌ها و نیازهای اصلی مردم در حوزه نظم و امنیت تأکید کرد.


وی با اشاره به  تأثیر مخرب قاچاق کالا بر اقتصاد کشور گفت: نیروی انتظامی باید از همه توان و ظرفیت خود برای مقابله با این پدیده شوم استفاده کند، از این رو توان عملیاتی ناجا برای این امر بایستی در برنامه ششم توسعه تقویت شود.


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش تأثیرگذار کنترل مرزها در امنیت کشور، تقویت توان عملیاتی و اقتدار مرزبانی، تجهیز یگانهای مرزی در مرزهای زمینی و دریایی و توجه به روحیه و انگیزه خدمتی مرزبانان را در برنامه ششم ضروری دانست.


رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از آمادگی مجلس و کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم جهت بررسی پیشنهادات ناجا و تقویت این نیرو خبر داد.


سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی نیز در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت امنیتی و انتظامی کشور، کنترل عبور و مرور و حوادث رانندگی در ماه پایانی تابستان و همچنین اقدامات ناجا در توسعه و ارتقای امنیت اجتماعی ارائه کرد و توجه به نیازهای ناجا در حوزه نظم و امنیت در برنامه ششم توسعه را خواستار شد.


سردار سلیمانی معاون هماهنگ کننده ناجا نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای تقویت توان و آمادگی عملیاتی، معیشت و امور رفاهی کارکنان و نیز کمبودهای نیروی انتظامی ارائه کرد.


در این جلسه، همچنین سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا گزارشی از وضعیت امنیتی مرزها، اقدامات این فرماندهی برای کنترل مؤثر مرزها و مقابله قاطع با گروه‌های تروریستی و اشرار ارائه کرد.


در ادامه سردار اشراق معاون حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی با تأکید بر اهمیت و ضرورت تقویت حوزه نظم و امنیت در برنامه ششم توسعه به پیشنهادهای ناجا در زمینه تقویت رده‌های انتظامی به منظور پاسخگویی به نیازهای امنیتی و اجتماعی، کاهش تصادفات و کشته‌های سوانح رانندگی، مبارزه مؤثر با قاچاق کالا و مواد مخدر و مقابله با جرایم فضای مجازی برای لحاظ شدن در برنامه ششم تأکید کرد.

 
 منبع : خبرگزاری تسنیم 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :