موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/96497 :کد

0

رزمایش مهم روسیه از جمله در کریمه آغاز شد

  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۴
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -رزمایش مهم روسیه از جمله در کریمه آغاز شد

وزارت دفاع روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد، رزمایش مهمی با شرکت ناوگانهای شبه جزیره کریمه، دریای سیاه و دریای خزر این کشور که از مدتها پیش برای آن برنامه ریزی شده بود به اجرا در آمده است.

 

وزارت دفاع روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد، رزمایش مهمی با شرکت ناوگانهای شبه جزیره کریمه، دریای سیاه و دریای خزر این کشور که از مدتها پیش برای آن برنامه ریزی شده بود به اجرا در آمده و بالغ بر 12500 نظامی در آن شرکت دارند.


به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری رویترز، این رزمایش تحت عنوان "قفقاز 2016" در پی افزایش تنشها میان روسیه و اوکراین به دلیل اتهامات مسکو علیه کی‌یف مبنی بر اعزام خرابکار به شبه جزیر کریمه برای بمب گذاری، برگزار می شود.


روسیه در آستانه برگزاری این رزمایش چندبار بازرسی های مربوط به آمادگی های رزمی انجام داده است و ماه گذشته میلادی نیز در راستای یک رزمایش لجستیکی به تمرین جابجایی سریع ادوات نظامی و سربازان به شبه جزیره کریمه پرداخت.


وزارت دفاع روسیه رزمایش قفقاز 2016 را که به گفته این وزارتخانه قرار است تا 10 سپتامبر ادامه یابد به عنوان آخرین رزمایش نظامی مهم این کشور در سال جاری میلادی توصیف کرده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده، این رزمایش که در سراسر منطقه نظامی جنوبی روسیه در حال برگزاری است به آزمایش قابلیت فرماندهان برای برنامه ریزی، تدارک و اجرای عملیات نظامی و هماهنگ کردن انواع مختلف سربازان می پردازد.


بر اساس اعلام این وزارتخانه تعداد نامشخصی هواپیمای نظامی نیز در این رزمایش به همراه ناوگانهای دریای سیاه و دریای خزر روسیه، واحدهای زرهی،‌ پیاده نظام و چترباز شرکت می کنند.

 
 منبع : ایسنا  
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :