موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/96511 :کد

0

دعوت از ناوگروه‌های ایرانی برای پهلوگیری در ایتالیا

  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۵
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -دعوت از ناوگروه‌های ایرانی برای پهلوگیری در ایتالیا

بعداز ظهر امروز هیات بلندپایه ای از ارتش کشور ایتالیا با فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.

بعداز ظهر امروز هیات بلندپایه ای از ارتش کشور ایتالیا با فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.

 

 به گزارش تحلیل ایران، یک هیات 5 نفره به ریاست دریادار روبرتو کیاماچلا جانشین معاون عملیات و رئیس اداره روابط بین الملل ارتش ایتالیا به منظور توسعه روابط فی ما بین امروز در ستاد نیروی دریایی راهبردی ارتش با دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش دیدار کردند.


به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار سیاری با اشاره به اهمیت جایگاه ژئوپلیتیکی کشور ایتالیا در دریای مدیترانه خاطرنشان کرد: کشور ایتالیا در دریای مدیترانه حدود 8000 کیلومتر مرز دریایی دارد و دریای مدیترانه با توجه به متصل کردن دو تنگه بسیار مهم سوئز و جبل الطارق به یکدیگر از اهمیت سوق الجیشی بسیار بالایی برخوردار است.


فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر همکاری و تعامل در حوزه دریا با تکیه بر پیام صلح دوستی، گفت: دریا ملت‌ها را به هم نزدیک می کند و از آنجایی که دریای مدیترانه محل عبور کشتی‌های تجاری و نفتکش بسیاری است، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.


سرپرست هیات ایتالیایی نیز در این دیدار ضمن تشکر از ابراز همدردی مسئولان جمهوری اسلامی ایران در راستای ضایعه طبیعی زلزله ایتالیا، گفت: قطعا نتیجه این گفت و گوها و دیدارها، توسعه تعامل و همکاری در حوزه‌های مختلف نظامی بین دو کشور ایران و ایتالیا خواهد بود.


وی ضمن دعوت از ناوگروه های ایرانی برای حضور در کشور ایتالیا افزود: در آینده شاهد پهلوگیری ناوهای کشور ایتالیا در بنادر جنوبی و تحت حوزه ماموریتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.


بر اساس این گزارش بازدید از دانشگاه علوم دریایی حضرت امام خمینی (ره) نوشهر و نمایشگاه‌های دریایی کشورمان از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای این هیات ایتالیایی در کشورمان است.


در این هیات ایتالیایی سرهنگ دوم میچله موکارو رئیس بخش دوجانبه در مناطق آسیا و آمریکا، سرهنگ دوم سالواتوره رئیس بخش همکاری‌های نظامی و فنی اداره روابط بین الملل، سرهنگ دوم جیسونی رئیس میز ایران در معاونت عملیات ارتش ایتالیا، سرهنگ دوم سمرارو از معاونت اطلاعات ارتش حضور داشتند.

 

منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :