موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/96516 :کد

0

صادرات نفت ایران به پالایشگاه های دنیا

  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۵:۱۷
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -صادرات نفت ایران به پالایشگاه های دنیا

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از فروش و مصرف نفت خام ایران در ٤٠ پالایشگاه جهان خبرداد.

 مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از فروش و مصرف نفت خام ایران در ٤٠ پالایشگاه جهان خبرداد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سید محسن قمصری درباره ابراز تمایل اقلیم کردستان عراق برای صادرات نفت از سوی ایران، گفت: این خواسته ای است که از سوی آنها مطرح شده و هنوز عملیاتی نشده است.اقلیم کردستان عراق نفت خام خود را با دو خط لوله به پایانه جیهان ترکیه انتقال می‌دهد و از آنجا روانه بازارهای جهانی نفت خام می‌کند.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران معتقد است که صادرات نفت خام اقلیم کردستان عراق از سوی ایران نیازمند انجام پاره ای کارهای فنی از جمله احداث تاسیسات و خطوط لوله جدید است.به گفته قمصری، با این شرایط، صادرات نفت خام اقلیم کردستان عراق از سوی ایران باید زمینی انتقال داده شود که هزینه بالایی هم دارد.

وی تاکید کرد: استفاده از نفت خام اقلیم کردستان عراق در پالایشگاه های ایران که در واقع سوآپ نفت خام است، یک راه حل عملیاتی به شمار می‌آید.مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران صادرات زمینی نفت اقلیم کردستان عراق را سرمایه بر و زمانبر دانست و گفت: مذاکرات در این باره ادامه دارد و هم اکنون نمی‌توان پاسخ قطعی داد.

ایران به دنبال پیاده سازی روش اختلاط نفت خام در پایانه خارکقمصری درباره مخلوط سازی نفت با هدف جذب مشتریان بیشتر گفت: مصرف پالایشگاه‌های مختلف در دنیا نسبت به گذشته تغییر کرده است و خیلی از پالایشگاه‌ها، دیگر تنها از یک نوع نفت خام استفاده نمی‌کنند.این بحث که پالایشگاه‌ها براساس یک نوع نفت خام طراحی شده‌اند دیگر مانند گذشته مطرح نیست.

مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: برخی پالایشگاه‌های دنیا، نفت خام‌های مختلف می‌خرند و با هم مخلوط می‌کنند که راهی برای تعادل میان درآمد و سود است، برخی پالایشگاه‌ها در دنیا ٣٠ تا ٤٠ نوع نفت خام را مخلوط و مصرف می‌کنند.به گفته قمصری، عملیات مخلوط سازی نفت خام روشی رایج برای رضایت مشتریان است.

میزان نوشت: وی با بیان این که ما به دنبال پیاده سازی سیستم مخلوط سازی نفت خام در پایانه خارک هستیم، گفت: برخی پالایشگاه‌ها در دنیا نفت خام خاصی را نیاز دارند که می‌توان آن را تهیه کرد و این دست ما را برای بازاریابی باز می‌کند.به گفته قمصری، عملیات مخلوط شدن بر اساس درخواست مشتری انجام می‌شود و گزینه‌ای در قراردادهای فروش نفت خام است.

 

 

 

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :