موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/96550 :کد

0

تفاهم‌نامه سه‌‌‌‌جانبه بین وزارت دفاع، نیروهای مسلح و گمرک

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۸
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -تفاهم‌نامه سه‌‌‌‌جانبه بین وزارت دفاع، نیروهای مسلح و گمرک

گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور تجهیز گمرکات به تجهیزات کنترلی پیشرفته تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور تجهیز گمرکات به تجهیزات کنترلی پیشرفته تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومي گمرك ايران، اين تفاهم‌نامه با عنايت به لزوم اجراي فرامين مقام معظم رهبري در زمينه مقابله با قاچاق كالا و نيز سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي جهت استفاده از توليدات داخلي و نيز تجهيز گمركات كشور به سامانه‌هاي تصويربرداري و كنترلي ايكس‌ري كاميوني امضا شده است.


بنابراين گزارش، موضوع اين تفاهم‌نامه همكاري و تعامل گمرك و سازمان پژوهش و نوآوري دفاعي جهت بررسي و استفاده از توان تخصصي بخش داخلي به منظور تهيه و ساخت 5 دستگاه ايكس‌ري (X-Ray) كاميوني جهت استفاده و بهره‌برداري در گمركات اجرايي كشور و ارائه خدمات گارانتي و پشتيباني دستگاه‌هاي مزبور جهت كنترل بهينه كالاهاي ترخيصي از گمرك است.


گمرك جمهوري اسلامي ايران پيش از اين در راستاي سياست‌هاي اقتصادي مقاومتي و حمايت از توانمندي‌هاي داخلي پروژه سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي را به دانش‌پژوهان داخلي سپرده بود و هم‌اكنون "پروژه گمرك الكترونيك" با كمك پژوهشكده سامانه‌هاي هوشمند دانشگاه تهران طراحي و پياده‌سازي شده است كه به اذعان رؤساي گمركات برخي كشورها و نمايندگان آنكتاد اين پروژه بسيار پيشرفته‌تر از مدل‌هاي الكترونيك در ساير كشورها است و اين در حالي است كه هزينه‌هاي اجرايي كردن اين پروژه بسيار كمتر از مدل‌هاي مشابه خارجي بوده است.


اين گزارش مي‌افزايد، با اجرايي شدن تفاهم‌نامه گمرك ايران و سازمان پژوهشي و نوآوري دفاعي عملاً گمرك جمهوري اسلامي ايران دو پروژه مهم در بخش تسهيل و كنترل تجارت در دو حوزه گمرك الكترونيك و تجهيز گمركات به امكانات پيشرفته كنترلي را با استفاده از توانمندي‌هاي داخلي و با كمك متخصصان و دانش‌پژوهان كشورمان پياده‌سازي و اجرا مي‌كند.

 

منبع: خبرآنلاین

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :