موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد مقاومتی

a/96552 :کد

0

ایجاد کارگروه فرهنگی در ستاد اقتصاد مقاومتی

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۵۸
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -ایجاد کارگروه فرهنگی در ستاد اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم گفت: دستورالعمل وزارت کشور مبنی بر ایجاد کارگروه فرهنگی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در قالب دو فصل، ۱۷ ماده و هفت بند به استان‌ها ابلاغ شده است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم گفت: دستورالعمل وزارت کشور مبنی بر ایجاد کارگروه فرهنگی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در قالب دو فصل، 17 ماده و هفت بند به استان‌ها ابلاغ شده است که باید اجرایی شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سید حسن رضوی دوشنبه شب در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به برگزاری همایش آموزشی اقتصاد مقاومتی در هفته جاری اظهار کرد: این همایش از صبح روز پنج‌شنبه تا قبل از نماز ظهر و عصر در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مدیران و معاونان دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.


وی اضافه کرد: دستورالعمل وزارت کشور مبنی بر ایجاد کارگروه فرهنگی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در قالب دو فصل، 17 ماده و هفت بند به استان‌ها ابلاغ شده است که باید اجرایی شود.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم از سخنرانی مدیر مرکز بهره‌وری کشور در شورای اداری استان قم همزمان با 24 شهریورماه یاد کرد و گفت: بر اساس برنامه پنجم 30 درصد از رشد هشت درصدی اقتصاد کشور به افزایش بهره‌وری وابسته است.


وی با بیان اینکه برنامه راهبردی فرابخش ارتقای بهره‌وری با هشت طرح ملی دنبال می‌شود، اظهار کرد: آسیب‌پذیری ساختارهای صنعتی، کمبود سرمایه‌گذاری خارجی، نبود ثبات اقتصادی کلان و مناسب نبودن فضاهای کسب و کار از عوامل پایین بودن بهره‌وری در بخش صنعت است.


رضوی با اشاره به اینکه تنوع فعالیت‌ها در بخش صنعت ارتقای بهره‌وری را مورد تاثیر قرار می‌دهد، عنوان کرد: بخش صنعت نسبت به دیگر بخش‌ها وضعیت مطلوبی در حوزه افزایش بهره‌وری دارد اما میزان بهره‌وری کنونی نیز باید افزایش یابد.


وی از کاهش نیروی انسانی بخش ساختمان در برنامه پنجم یاد کرد و ادامه داد: 12 درصد تولید ناخالص داخلی استان در بخش ساختمان بوده که این آمار نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.


رضوی با تاکید بر اینکه رکود در بخش ساختمان در تغییر نرخ ارزش افزوده این بخش تاثیر مستقیمی داشته است، مطرح کرد: طولانی بودن زمان اجرای پروژه‌ها، نبود نظارت کافی بر کیفیت اجرا، ضعف توجه به اثرات پروژه‌ها و نبود مطالعات لازم برای بکارگیری منابع و مصالح در سازه‌ها از عوامل پایین بودن بهره‌وری در بخش ساختمان است.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم خاطرنشان کرد: بهره‌وری نیروی کار در بخش برق، گاز و آب مطلوب بوده و ارزش افزوده این بخش طی سال‌های 75 تا 93 نزدیک به 6 درصد بوده که در مقایسه با نرخ رشد ناخالص داخلی رقم بالایی است.


وی با بیان اینکه سهم بخش حمل و نقل حدود هفت درصد از تولید ناخالص داخلی است، گفت: در میان برنامه‌های توسعه، ضعیف‌ترین عملکرد بخش حمل و نقل را در برنامه پنجم داشته‌ایم.منبع : خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :