موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/96571 :کد

0

سومین انفجار در کابل طی ۲۴ ساعت گذشته

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۵:۱۳
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -سومین انفجار در کابل طی ۲۴ ساعت گذشته

وقوع سومین انفجار در کابل در ۲۴ ساعت گذشته

ساعاتی بعد از کشته شدن حداقل ۲۴ نفر و زخمی شدن ۹۱ نفر در جریان دو انفجار انتحاری پی در پی در نزدیکی وزارت دفاع افغانستان در کابل، منابع محلی از وقوع سومین انفجار در مرکز این شهر خبر داده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، این منابع شامگاه دوشنبه از وقوع یک انفجار بزرگ خبر داده‌اند که پس از ۱۱ شب رخ داده است. بر اساس گزارش شبکه خبری بی.بی.سی، متعاقب این انفجار، در مرکز پایتخت افغانستان صدای شلیک گلوله شنیده شده است.


گزارش‌های اولیه حاکی است که یک مهمان‌سرا در منطقه «شهر نو» هدف حمله قرار گرفته است.تاکنون در مورد تعداد تلفات حمله سوم یا عاملان آن اطلاعاتی منتشر نشده است اما گروه طالبان، پیشتر خبر دو انفجار قبلی را منتشر کرده بود. اگرچه طالبان تصریح نکرده که دو انفجار قبلی کار این گروه بوده، ولی معمولاً پخش چنین خبرهایی از سوی طالبان به معنای آن است که حملات، کار افراد وابسته به آن بوده است.


در دو انفجار چند ساعت پیش، علاوه بر تعدادی از مردم غیرنظامی، عده‌ای از نظامیان و از جمله یک ژنرال دو ستاره وزارت دفاع افغانستان هم جان خود را از دست دادند.همچنین، اعلام شده که مسئول حوزه امنیتی دوم پلیس کابل و معاون او نیز در میان کشته‌های دو حمله قبلی بوده‌اند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :