موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/96572 :کد

0

سامسونگ خسارت میلیاردی کرد

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -سامسونگ خسارت میلیاردی کرد

خسارت میلیاردی سامسونگ در پی انفجار گوشی های گلکسی نوت ۷

براساس تخمین هایی که از سوی تحلیلگران مالی موسسه بلومبرگ منتشر شده، شرکت سامسونگ برای جایگزین کردن باتری های معیوب تمام 2.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند گلکسی نوت 7 که طی دو هفته نخست آغاز فروش این گوشی به فروش رفته، باید ضرری معادل یک میلیارد دلار را متحمل شود.

 

به گزارش تحلیل ایران پیش بینی شده که یکی از هر بیست و چهار دستگاه گلکسی نوت 7 سامسونگ دارای باتری معیوبی است که احتمال منفجر شدن آن به هنگام شارژ وجود دارد.


هرچند مبلغ یک میلیارد دلار، هزینه سنگینی به نظر می رسد، اما لازم به ذکر است که سامسونگ پیش بینی کرده طی سال 2016 درآمد خالص معادل 20.6 میلیارد دلار را کسب کند. هفتاد درصد از باتری هایی که سامسونگ در گوشی های هوشمند خود استفاده می کند توسط یکی از زیرمجموعه های این شرکت به نام سامسونگ SDI تولید می شود. سامسونگ گفته روند سفارش دهی به این شرکت را به حال تعلیق درآورده است.


متاسفانه، این نقص فنی موجب این شده که سامسونگ زمان طلایی که تا پیش از رونمایی از آیفون 7 در اختیار داشت و می توانست با استفاده از آن، مشتری های زیادی برای نوت 7 خود جمع کند را از دست بدهد. اگرچه نقد و بررسی هایی که تا به امروز درباره گلکسی نوت 7 سامسونگ منتشر شده عمدتأ مثبت بوده اند و این شرکت تبلیغات زیادی را نیز برای فروش این گوشی انجام داده، اما نبود آیفون های جدید در بازار نیز نقش زیادی در موفقیت فروش آنها داشته است. اما حالا، فروش گلکسی نوت 7 سامسونگ متوقف شده و شهرت آن دچار لطمه سنگینی شده است.


موسسه تحلیلی IDC نیز پیش بینی کرده که فروش سامسونگ در تابستان با افت قابل توجهی روبرو شود، اما این را هم گفته که اگر سامسونگ بتواند این مشکل را به سرعت و به خوبی برطرف کند، تاثیرات بلندمدت چندانی بر فروش این شرکت پدید نخواهد آمد.


سامسونگ تا به اینجای کار از سرعت عمل بالایی در حل مشکل و فراخوان برای تعویض باتری های معیوب برخوردار بوده، اما به هر حال، این مشکل لکه ای بر شهرت فبلتی است که می توانست سالی طلایی را برای سامسونگ رقم بزند.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :