موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رسانه ها

a/96591 :کد

0

کمترین انتظار از جهان اسلام

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۳
تعداد بازدید : ۲۵۸   
 تحلیل ایران -کمترین انتظار از جهان اسلام

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن صدور بیانیه پرنکته‌ای خطاب به دنیای اسلام و حجاج بیت‌الله‌الحرام، به مهم‌ترین مسائل و مشکلات امروز دنیای اسلام پرداخته‌اند.

 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن صدور بیانیه پرنکته‌ای خطاب به دنیای اسلام و حجاج بیت‌الله‌الحرام، به مهم‌ترین مسائل و مشکلات امروز دنیای اسلام پرداخته‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: در نخستین روزهای ماه ذی‌الحجه که دنیای اسلام در تدارک برپائی بزرگترین تجمع سالانه در مراسم حج است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن صدور بیانیه پرنکته‌ای خطاب به دنیای اسلام و حجاج بیت‌الله‌الحرام، به مهم‌ترین مسائل و مشکلات امروز دنیای اسلام پرداخته‌اند و توجه خاص علمای اسلام، اندیشمندان، دولت‌ها و ملت‌ها را به این موارد جلب کرده‌اند.این پیام پرمحتوا بیانگر نگاه جامع و عمیق رهبری به مسائل جهان اسلام است که از بینش ژرف، اشراف ایشان بر دقایق و راهکارهای حل و فصل مشکلات و مصائب دنیای اسلام حکایت می‌کند و جا دارد به عنوان یک دستورالعمل جامع و کامل عملیاتی مدنظر قرار گیرد.


حج به عنوان اصلی‌ترین گردهمائی مردمی در کلیت جهان اسلام، فرصتی طلائی برای طرح مسائل و مشکلات ریز و درشت ملت‌های مسلمان تلقی می‌شود که می‌تواند راهکارهای خارج شدن از مشکلات و تثبیت دستاوردهای ارزشمند تلاش مسلمانان در سراسر جهان را طراحی و عملیاتی کند. طبعاً انتظار اینست که دولت عربستان به عنوان میزبان حجاج که خود را «خادم الحرمین الشریفین» می‌نامد با تمامی توان و ظرفیت و امکانات خود برای گره‌گشائی از مشکلات موجود، زمینه سازی و همراهی کند ولی جای تاسف است که امروزه بیشترین مصائب دنیای اسلام ناشی از عملکرد سرتاسر خیانت و پرشرارت آل سعود است که گریبان‌گیر ملت‌ها و دولت‌های مسلمان شده و حتی سایر مسلمانان در کل جهان را نیز در بر گرفته است.این حاکمان فاسد و شرور، مرتکب جنایاتی شده و می‌شوند که روی سفاکان و جنایتکاران تاریخ را سفید کرده‌اند و به جای آنکه در حل و فصل مصائب و مشکلات دنیای اسلام پیشقدم شوند، امروزه بیشترین مشکلات دنیای اسلام از عملکرد آنها شکل گرفته و تشدید گردیده است.مصائب ناشی از عملکرد ظالمانه،‌ غیراسلامی و ضدانسانی آل سعود منحصر به یکی دو مورد نیست و بسیار متنوع و گسترده است.


سالهاست که درآمدهای نفتی عربستان صرف جنگ‌های خانمانسوز، ایجاد کانون‌های بحران در کشورهای اسلامی، ایجاد گروه‌های تروریستی در گوشه و کنار جهان و دامن زدن به مسائل و مشکلات دنیای اسلام می‌شود و آل سعود از هر ابزار و فرصتی برای ایجاد خصومت و رویاروئی میان کشورهای اسلامی سوءاستفاده می‌کند. فجایعی که امروزه در عراق، سوریه، لبنان،‌ لیبی، بحرین و یمن صورت می‌گیرد، متاثر از نقش آفرینی شرورانه آل سعود است و نقش ریاض در ایجاد، حمایت، عضوگیری، آموزش، تجهیز و مسلح کردن تروریست‌های تکفیری و سلفی به وضوح در سطح جهانی بازگو می‌شود. حتی حامیان و متحدان آل سعود هم از این واقعیت‌های عینی و علنی آگاهند ولی با سکوت معنی‌دار خود، زمینه‌ساز استمرار این فجایع هستند، چون از این بابت سود می‌برند و مطامع سیاه و استعماری خود را از این طریق، دست یافتنی و اجرائی کرده‌اند. آل سعود اکنون حدود یکسال و نیم است که به جنگ ویرانگر علیه مردم مظلوم یمن پرداخته و از یکطرف مردم مسلمان یمن را به خاک و خون می‌کشد و از طرف دیگر با ویرانی مساجد، مدارس، بیمارستان‌ها و سایر زیرساخت‌های عمومی کشور، چهره‌ای کریه و نفرت‌انگیز از عملکرد خادم‌الحرمین به نمایش گذاشته است. آل سعود در واقع با جنایات خود به پمپاژ نفرت به کشورهای همسایه سرگرم است و با ارتکاب جنایات جنگی حتی فریاد اعتراض دنیای بی‌تفاوت را هم برانگیخته است.


موضوع مهم‌تر، خیانتی است که اساس آن انحراف آشکار از اسلام است. آل سعود، وهابیت را به نام اسلام به دنیای تشنه احکام نورانی اسلام،‌ معرفی می‌کند و دیگران را نیز به کجروی و انحراف کشانده است. خادم الحرمین حتی به حرم‌های مقدس نیز خیانت روا داشته و مردم مسلمان سه کشور ایران، سوریه و یمن را از تشرف به حج و برگزاری مراسم حج بازداشته است. عملکرد نفرت انگیز و ضداسلامی آل سعود از مصادیق بارز «صدعن سبیل الله» و برخلاف فتاوای علمای اسلام و مذاهب مختلف اسلامی است که همگی اتفاق نظر دارند آل سعود هیچگونه حقی در جهت ممانعت و ایجاد ممنوعیت برای مسلمانان هیچ کشوری ندارد و نباید با دامن زدن به عداوت‌ها و خصومت‌های دوران جاهلیت، عملکرد منفی و انحرافی خود را توجیه نماید.


موضوع مهم دیگر، بی‌کفایتی آشکار آل سعود در برگزاری مراسم حج است که فجایع خونینی را در طول سال‌های اخیر به بار آورده است. فاجعه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام با بیش از یکصد کشته و فاجعه خونین منا با حدود هفت هزار قربانی از حوادثی هستند که «بی‌کفایتی» آل سعود را به اثبات رسانده‌اند. آل سعود در هر دو فاجعه کمترین تحرک و اقدام قابل ذکری برای کاستن از ابعاد فاجعه و مهار بحران از خود بروز نداد و حتی مانع کمک‌رسانی سایر حجاج برای نجات قربانیان بی‌کفایتی آل سعود شد. آل سعود هنوز هم برای کتمان حقایق و سرپوش گذاشتن بر ابعاد فاجعه منا، مانع تشکیل یک کمیته تحقیق بین‌الملل اسلامی شده و با تسریع در دفن شتاب آلود قربانیان سعی کرد قتل هفت هزار زائر خانه خدا را کم اهمیت و عادی جلوه دهد.


براین فجایع باید عملکرد منفی و کشتار عمدی حجاج بیت‌الله‌الحرام توسط دژخیمان آل سعود در سال 1366 را هم افزود که لکه ننگ ابدی بر پیشانی آل سعود جنایتکار محسوب می‌شود. هنوز آل سعود حاضر نشده علیه مزدورانی که در فرودگاه جده به زائران ایرانی هتک حرمت کردند، مجازات نماید و با عملکرد خود نشان می‌دهد همان جنایت هم برنامه‌ریزی شده و دستوری بوده است.


تلخ است ولی واقعیت دارد که دنیای اسلام گرفتار جنایتکارانی است که صلاحیت اداره حرمین شریفین را ندارند و عملکرد ضدانسانی خود را با غصب حکومت در عربستان، به نام اسلام معرفی می‌کنند که عواقب خطرناکی را متوجه دنیای اسلام کرده است. از دشمنان قسم خورده اسلام و قرآن انتظار نمی‌رود برای توقف عملکرد شرورانه آل سعود اقدامی کنند چرا که آنها در راه به حاکمیت رساندن این باند شرور و جنایتکار موثر بوده‌اند و از استمرار این شرارت‌ها منتفع می‌شوند ولی این از مسئولیت‌های دنیای اسلام است که برای نجات اسلام از چنگال اشرار حاکم بر ریاض، فکری کند و نسبت به همدستی آل سعود با اشغالگران صهیونیست، بی‌تفاوت نماند. این کمترین انتظار از یک و نیم میلیارد مسلمان است که حداقل برای حفظ و حراست از کیان اسلام، به مسئولیت‌های تعطیل‌ناپذیر خود بیندیشند وبه اقتضائات و الزامات آن عمل نمایند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :