موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/96623 :کد

0

اعلام آمادگی آذربایجان برای ذخیره‌سازی گاز ایران

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۴
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -اعلام آمادگی آذربایجان برای ذخیره‌سازی گاز ایران

یک مقام انرژی جمهوری آذربایجان از مذاکره شرکت سوکار این کشور با طرف‎های ایرانی برای همکاری در زمینه ذخیره‌سازی گاز خبر داد.

یک مقام انرژی جمهوری آذربایجان از مذاکره شرکت سوکار این کشور با طرف‎های ایرانی برای همکاری در زمینه ذخیره‌سازی گاز خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، رونق عبدالله یف، رئیس شرکت دولتی سوکار جمهوری آذربایجان، اعلام کرد: این کشور برای خرید گاز از ایران و ذخیره سازی آن در مخازن زیرزمینی خود در حال مذاکره است.برای پیشگیری از اختلال در عرضه گاز در فصل زمستان، طرف ایرانی تمایل دارد از مخازن جمهوری آذربایجان استفاده کند.به گفته رئیس شرکت سوکار، در جریان سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، به جمهوری آذربایجان، همکاری دو کشور در ذخیره سازی گاز یکی از مسائل مطرح شده بوده است.


عبدالله یف پیش از این گفته بود: خرید گاز از ایران، به جمهوری آذربایجان امکان میدهد تزریق این سوخت را به مخازن افزایش دهیم و همچنین تاسیسات ذخیرهسازی گاز خود را آزمایش کنیم.به گفته وی، سوکار برای خرید گاز با هدف آزمایش تاسیسات ذخیرهسازی، با شرکت گازپروم روسیه نیز گفتوگوهایی داشته اما شرایط طرف روسی، مورد پذیرش آذریها نبوده است.


پیش از این، حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با اشاره به مذاکره یک شرکت خصوصی ایرانی با شرکت ملی گاز برای صادرات و ذخیره سازی گاز ایران در مخازن کشور آذربایجان، گفته بود این مذاکرات میان دولتها نیست. ایسنا نوشت: به گفته عراقی، ایران در زمینه تجارت گاز که از راهبردهای کلان آن است، با کشورهای منطقه همکاری دارد.


 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :