موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/96645 :کد

0

کاهش بودجه دفاعی سخنی از روی ناآگاهی است

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۱
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -کاهش بودجه دفاعی سخنی از روی ناآگاهی است

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: اگر کسی فکر کند با توجه به دشمنانی که جمهوری اسلامی ایران دارد، بودجه نظامی و دفاعی را کاهش دهیم، از روی ناآگاهی و نادانی سخن گفته است. .

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: اگر کسی فکر کند با توجه به دشمنانی که جمهوری اسلامی ایران دارد، بودجه نظامی و دفاعی را کاهش دهیم، از روی ناآگاهی و نادانی سخن گفته است. 

 

 


به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا باهنر دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری صبح امروز (سه‌شنبه 16 شهریور) در نشست خبری که در باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه ذیحجه اظهار کرد: این روزها همزمان با سالگرد فاجعه منا است.


وی افزود: فاجعه منا لکه ننگی بر جنایات متعدد آل سعود است که یک زمانی مدعی بود افتخارش خادم‌ الحرمین شریفین است و امروز این رژیم دست در دست دشمن‌ترین دشمنان اسلام و بشریت یعنی رژیم نامشروع صهیونیستی و تروریسم گذاشته و مسئولیت جنگهای نبایتی استکبار و صهیونیستها را در منطقه برعهده گرفته است.


دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکهامروز رژیم آل سعود دلارها و انسانهایش را برای کشتار فجیع مسلمانان و تقویت تروریستهای جنایتکار به کار گرفته است، تصریح کرد: پنجه‌های خونین آل سعود امروز در تمام خاورمیانه و بخشی از آفریقا پهن شده و با پررویی تمام این قتلهای فجیع را انجام می‌دهد.


باهنر با بیان اینکه مسئولیت فاجعه منا و اتفاقی که در مسجدالحرام رخ داد مسئولیتش برعهده رژیم آل سعود است که تاکنون نپذیرفته است تصریح کرد: توقع داریم جهان اسلام یک گروه حقیقت‌یاب تشکیل دهد و ریشه‌های این جنایت را که هنوز عمدی بودن آن را منتفی نمی‌دانیم را پیدا کند.


وی با تاکید بر اینکه فاجعه منا کلیدی است که این جنایتکاران برای جنایتهای بعدی خود کلید زده‌اند گفت: پنجه‌های خونین آل سعود در سوریه، لیبی، بحرین و یمن پهن است.


دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: امیدواریم وعده‌ای که مقام معظم رهبری درباره نابودی رژیم صهیونیستی داده بودند زودتر محقق شود و رژیمهای هم دست، هم نوا و همساز از جمله آل سعود نیز هر چه زودتر همراه با رژیم صهیونیستی سفره‌شان از تاریخ برچیده شده و به زباله‌دان تاریخ بپیوندند.


باهنر در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا دولت می‌تواند با توجه به دو مصوبه مجلس هفتم و نهم درباره قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به کنوانسیون F.A.T.F بپیوندد، گفت: داستان F.A.T.F (پولشویی)‌ و مبارزه با آن مقوله‌ای است که در دهها سال در کشور ما بر روی آن بحث شد و در مجامع بین‌المللی معمولا مطالبه می‌شد که ایران به این کنوانسیون بپیوندد.


وی با بیان اینکه درباره پیوستن یا نپیوستن ایران به این کنوانسیون مدتها بحث شد، افزود: نهایتا در مجلس هفتم و نهم قرار شد این کار انجام شود در هر صورت ما در جهان به خیلی از مجامع بین‌المللی پیوسته‌ایم و عضو هستیم چون کشوری رسمی، مشروع و قانونی هستیم.


دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با تاکید بر اینکه عضویت در هر کدام از این مجامع فرصتها و تهدیدهایی برای کشور به همراه دارد، تصریح کرد: ایران هم یک سری قوتها و ضعفهایی دارد البته مهم مدیریت اجرایی کشور، دیپلماسی کشور است که باید آنچنان حاذق، قدرتمند و بروز باشد که بتواند از کوچکترین فرصتها استفاده و بزرگترین تهدیدها را دفع کند.


باهنر با تاکید بر اینکه حضور در هر کدام از مجامع بین‌المللی مشخصات خاص خودش را دارد، گفت: به طور مثال ما در سازمان ملل عضو هستیم اما خیلی از مصوبات آن را قبول نداریم.

وی افزود: متاسفانه وقتی دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام می‌کند علیرغم اینکه ما مشکلاتی با آل سعود در جریان اتفاقات 11 سپتامبر داریم اما این مطلب را به خاطر قطع نشدن حق عضویت عربستان منتشر نمی‌کنیم نشان از واقعیت زورمندانه موجود در جهان امروز است.


دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه برخی دلایل نباید منتج به خروج ایران از مجامع بین‌المللی شود تصریح کرد: باید به مقررات بین‌المللی احترام بگذاریم که F.A.T.F نیز از این قاعده مستثنی نیست.


باهنر با اعلام اینکه در پیوستن به F.A.T.F ما در برخی مصداقها در جهان اختلاف نظر داریم، عنوان کرد: به طور مثال برخی از کشورهای دنیا بعضی از نهضتهای آزادیخبش را تروریسم می‌دانند که ما این اعتقاد را نداریم. ما بزرگترین تروریست دنیا را رژیم نامشروع صهیونیستی می‌دانیم و بارها اعلام کرده‌ایم از تمام امکاناتمان برای نابودی این رژیم نامشروع استفاده می‌کنیم و اعلام کرده‌ایم هر کشوری با منافع صهیونیستها درگیر شود با آنها همراه هستیم.


باهنر در ادامه نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات اخیر حجت‌الاسلام مصباحی مقدم که گفته است بنای مشورت با آیت‌الله مصباح یزدی را نداریم گفت: ما در رابطه با همگرایی و همدلی جبهه اصولگرایان یا همان جبهه انقلابیون و کسانی که به ارزشهای انقلاب اعتقاد دارند به آرای دیگران هم نیازمندیم.


وی افزود: اما برای مولفه شاکله سازمانی اصولگرایان در انتخابات اعتقاد داریم مجموعه اصولگرایان باید حول محور جامعه روحانیت جمع شوند. اگر محورها را بیشتر کنیم وحدت ما با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد. این جملات تعارضی با هم ندارد ما به نظر آیت‌الله مصباح نیاز داریم اما محور وحدت جامعه روحانیت است.


تسنیم نوشت, دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین درباره اظهارات اخیر مصباحی مقدم درباره اینکه عمر سیاسی احمدی‌نژاد به پایان رسیده اظهار کرد: زمانی که ما می‌گوییم به احمدی‌نژاد نیاز نداریم که این اشتباه است اما زمانی می‌گوییم به 20 نامزد احتیاج داریم و کاندیدای نهایی ما معلوم نیست و زود است که درباره نامزد نهایی بحث کنیم. ما قرار نیست دست رد به سینه کسی بزنیم.


دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سؤالی درباره سکوت اصولگرایان پیرامون بحث املاک واگذار شده شهرداری خاطر نشان کرد: فساد، فساد است و از هر کسی اتفاق بیفتد باید با وی برخورد شود اما بسیاری از مسائل غیر سیاسی در کشور ما فورا سیاسی می‌شود و افراد بر اساس ترجمه سیاسی اظهارنظر می‌کنند ما زمانی که در مجلس بودیم از 100 تصمیمی که می‌گرفتیم 10 درصد آن سیاسی بود اما برخی اصرار دارند مسائل کارشناسی را هم سیاسی کنند.


باهنر با بیان اینکه فساد، مسئله ملی و فراجناحی است که متاسفانه ردپای برخی فسادها در همه جا پیدا می‌شود، خاطر نشان کرد: ممکن است افرادی وابسته به جناحهای مختلف باشند و در برخورد با مسئله فساد نباید دیدگاه سیاسی داشت.


وی با تصریح بر اینکه آنچه در این مسئله شائبه دارد این است که برخی فعالان سیاسی بخواهند تیری در تاریکی بیندازند متذکر شد: ممکن است در آستانه انتخابات بگویند کسی ملک نجومی گرفته و تا آن فرد بخواهد ثابت کند انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسیده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :