موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/96647 :کد

0

انگلیس از مداخله در امور ایران دست بر نخواهد داشت

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۷
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -انگلیس از مداخله در امور ایران دست بر نخواهد داشت

سید حسین نقوی حسینی گفت: در انتهای قانون کاهش سطح روابط دیپلماتیک با انگلیس، اشاره شده بود که هرگاه این کشور از رفتارهای خصمانه خود دست برداشت و در چارچوب روابط دیپلماتیک مناسبات خودش را تنظیم کرد

سید حسین نقوی حسینی گفت: در انتهای قانون کاهش سطح روابط دیپلماتیک با انگلیس، اشاره شده بود که هرگاه این کشور از رفتارهای خصمانه خود دست برداشت و در چارچوب روابط دیپلماتیک مناسبات خودش را تنظیم کرد، با تشخیص دولت سطح روابط می تواند مجددا ارتقا پیدا کند.
 

به گزارش تحلیل ایران ,سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری میزان، با اشاره به ارتقای سطح روابط دیپلماتیک ایران و انگلیس و معرفی سفرای جدید دو کشور، اظهار کرد: نمایندگان ملت در مجلس هشتم و در آذر ماه سال 1390 قانونی را مبنی بر الزام دولت به کاهش روابط دیپلماتیک با انگلیس تصویب کردند.
 
وی افزود: با توجه به رفتارهای خصمانه و مداخلات انگلیس در امور داخلی کشور به ویژه در جریان فتنه که سفارت انگلیس به مرکز فتنه گری تبدیل شده بود و فتنه گران از آنجا خط می گرفتند و با مقامات سفارتخانه جلسه می گذاشتند و حتی در روزهای تعطیل هم به آن مرکز فتنه رفت و آمد می کردند، دولت را ملزم کردیم که سطح روابط خود را با انگلیس کاهش دهد.
 
نقوی حسینی با بیان اینکه در نتیجه آن قانون، سطح روابط دولت جمهوری اسلامی ایران با انگلیس کاهش پیدا کرد خاطرنشان کرد: در انتهای همان قانون کاهش سطح روابط دیپلماتیک با انگلیس، اشاره شده بود که هرگاه این کشور از رفتارهای خصمانه خود دست برداشت و در چارچوب روابط دیپلماتیک مناسبات خودش را تنظیم کرد، با تشخیص دولت سطح روابط می تواند مجددا ارتقا پیدا کند.
 
میزان نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در زمینه ارتقای مجدد سطح روابط با دولت انگلیس، تشخیص به عهده دولت گذاشته شده و منع قانونی هم ندارد تاکید کرد: بنابراین ما در آن قانون اختیار را به دولت دادیم که هرگاه تشخیص داد افزایش سطح روابط با انگلیس داشته باشد، این کار را انجام دهد.
 
نقوی حسینی همچنین در پایان یادآور شد: البته نظر شخصی من این است که انگلیس دولت متخاصمی است که دست از مداخلات خود در امور کشور ما برنخواهد داشت.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :