موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/9666 :کد

0

پرینتری سه بعدی که غذا چاپ می کند

  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۹
تعداد بازدید : ۳۱۶   
 تحلیل ایران -پرینتری سه بعدی که غذا چاپ می کند

پرینتر های سه بعدی چند سالی است که پا در کفش آشپزان کرده اند، از یک طرف عکس و مواداولیه را تحویل می دهید و از طرف دیگر غذا تحویل می گیرید.

پرینتر های سه بعدی چند سالی است که پا در کفش آشپزان کرده اند، از یک طرف عکس و مواداولیه را تحویل می دهید و از طرف دیگر غذا تحویل می گیرید.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ کمی بی مزه است ولی سریع حاضر می شود، ظاهری شکیل و مهمان پسند دارد، از یک طرف عکس و مواداولیه را تحویل می دهید و از طرف دیگر غذا تحویل می گیرید، چند سالی است که با بالا گرفتن تب استفاده از چاپگر ها سه بعدی برای تولید کالاهای مختلف، آشپزان مطرح دنیا دست به کار شده اند و پرینتری برای چاپ سه بعدی غذا ساخته اند،به‌تازگی هم کمپانی XYZ خبر از رونمایی  پرینتر غذاساز خود در اواخر هفته داده است.
گفته می شود در ساخت این پرینتر سه بعدی ظرافت بیشتری به کار برده شده، به نحوی که در کنار ظاهر خوب، غذا طعم خوبی دارد.
 اما همچنان این چاپگر غذا نواقصی دارد، تعداد مواد اولیه‌ای که می‌توانید وارد ان نمایید با محدودیت مواجه است، البته این جعبه سیاه می‌تواند به‌صورت سه‌بعدی یک بیسکوییت را با واردکردن مواد اولیه و طراح آن، در عرض 10 تا 15 دقیقه بپزد.پرینتر سه‌بعدی، احتمالا باعث کاهش هزینه شما نخواهد شد اما استفاده از آن، باعث صرفه‌جویی در وقت‌تان می‌شود. به‌علاوه، شما می‌توانید با فشار دادن چندین دکمه در نمایشگر این چاپ‌گر سه‌بعدی، پیتزاهایی به شکل کارکتر های معروف طراحی کنید

XYZ، تلاش می‌کند تا این چاپ‌گر سه‌بعدی را در اوایل سال 2016 در بازارهای آمریکا و اروپا عرضه نماید. قیمت فعلی این چاپ‌گر، حدود 1800 دلار است. XYZ براین باور است که اولین کمپانی خواهد بود که یک چاپ‌گر غذایی سه‌بعدی را با این سطح، به‌تولید انبوه و مرحله تجاری‌سازی رسانده است.                                

پرینتر     سه بعدی     غذا     تولید        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :