موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/96813 :کد

0

چین آماده میزبانی از بشار اسد

  چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -چین آماده میزبانی از بشار اسد

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به درخواست دولت چین به پکن سفر خواهد کرد.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به درخواست دولت چین به پکن سفر خواهد کرد.


به گزارش تحلیل ایران, چین پیشتر برای فراهم‌کردن مقدمات سفر بشار اسد به این کشور، «گوان یو فی»، رئیس دفتر همکاریِ نظامی بین‌المللیِ چین را به دمشق اعزام کرد.


این سفر، دومین سفر مهم بشار اسد در یک سال اخیر می‌باشد.

به گفته ناظران سیاسی، سفر بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در مهر 94 به روسیه، سرآغاز بازگشت قدرتمندانه سوریه به پایتخت‌های جهان بوده‌است.


 چین از سوریه درخواست ایجاد یک پایگاه دریائی را در ساحل شهر بندری طرطوس کرده است.


این روزنامه تصریح کرد: چینی‌ها که در سه سال نخست بحران سوریه رویکرد محافظه‌کارانه در پیش گرفتند و تا مدت‌ها از انجام معاملات تسلیحاتی با دمشق خودداری می‌کردند، بتدریج طی یکسال و نیم گذشته حمایت واقعی از سوریه و اجرائی کردن معامله‌های نظامی را شروع کرده‌اند.

در همین راستا، ژنرال «گوان یو فی» به دمشق وعده داده است که چین آماده آموزش و تجهیز برخی از یگان‌های ارتش سوریه است.


در بخش دیگری از گزارش السفیر آمده است: آب‌های گرم سوریه، گنجایش حضور نیروهای نظامی چین را داراست و در استراتژی نظامی چین، بندر طرطوس این قابلیت را دارد که حلقه محاصره چین توسط آمریکا را بشکند.گوان یوفی، رئیس دفترهمکاریِ نظامی بین‌المللیِ چین، 26 مرداد با فهد جاسم الفریج، وزیر دفاع سوریه، در دمشق دیدار و درباره گسترش همکاری‌های نظامی میان دو کشور از جمله آموزش نیروهای ارتش سوریه گفتگو کرد.


یوفی پس از این دیدار گفت: «ارتش سوریه و چین از دیرباز روابطِ نزدیکی داشته‌اند. نیروهایِ نظامی چین مایل به تقویت روابط و همکاری با ارتش سوریه هستند.»


در این دیدار همچنین طرفین دربارۀ آموزشِ‌‌ نظامیِ نیروهای ارتش مذاکره کرده و در خصوص ارائۀ کمک‌های بشردوستانه ارتش چین به سوریه «به توافق رسیدند».


منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :