موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/96823 :کد

0

ولایتی: با هر نوع تجزیه‌طلبی در منطقه مخالف هستیم

  چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۹
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -ولایتی: با هر نوع تجزیه‌طلبی در منطقه مخالف هستیم

ولایتی گفت: ایران ضمن مخالفت با هرگونه تجزیه‌طلبی، آماده کمک به سیاست‌های مستقل فرانسه در منطقه با حفظ تمامیت ارضی کشورهاست.

ولایتی گفت: ایران ضمن مخالفت با هرگونه تجزیه‌طلبی، آماده کمک به سیاست‌های مستقل فرانسه در منطقه با حفظ تمامیت ارضی کشورهاست.


به گزارش تحلیل ایران ، علی‌اکبر ولایتی در دیدار کلود بارتلون رئیس مجلس ملی فرانسه تصریح کرد: رابطه میان ایران و فرانسه با وجود فراز و نشیب های تاریخ، روابطی طولانی و ریشه دار است.
 
وی افزود: کمتر ایرانی را می‌یابید که بینوایان را نخوانده باشد و البته کمتر فرانسوی حافظ را نمی‌شناسد. دو کشور دارای فرهنگی عمیق و ریشه دارند که توقعات جدی و عیقی را شامل می‌شود.
 
رئیس مرکز تحقیقات و استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شرایطی که با معضل تروریسم در دنیا مواجهیم و هر دو کشور نیز با آن مخالفند، استمرار این دیدارها می‌تواند برداشت ایران و فرانسه از تروریسم را بسیار به یکدیگر نزدیک کند.
 
ولایتی به اعلام محکومیت حوادث تروریستی اخیر در فرانسه از طرف ایران اشاره کرد و افزود: امیدواریم مسوولان مشترک دو کشور و سایر کشورهای مخالف تروریسم، به این معضل در خاورمیانه خاتمه دهند و هرچه زودتر جنگ‌های قبیله ای و ناشی از اختلافات مذهبی در کشورهایی چون سوریه، عراق و یمن پایان یابد.
 
وی اظهار کرد: کشورهایی مانند فرانسه که سابقه طولانی در سوریه و لبنان دارند و هم‌چنین ایران که نفوذ زیادی در منطقه دارد می‌توانند با همکاری، به این جنگ خانمان‌سوز پایان دهند.
 
بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس مجلس ملی فرانسه با بیان این‌که جهان نیازمند بازگشت ایران به صحنه بین‌المللی است، گفت: باید تمام مفاد توافق‌نامه هسته‌ای وین اجرا شود.
 
کلود بارتلون تصریح کرد: باید به جامعه بین‌الملل این نشانه را بدهیم که تمام طرف های درگیر در توافق هسته‌ای به اجرای این توافق احترام کامل خواهند گذاشت.
 
وی تاکید کرد: باید تمام مفاد این توافق‌نامه اجرا شود چرا که افراد مطلع واقفند که پرونده‌های بین‌المللی چون موضوعات آب و هوا، مبارزه با تروریسم، قاچاق مواد مخدر و پولشویی نیازمند ترتیبات بین‌المللی است که لازمه آن احترام به تمام مفاد توافق‌نامه هسته‌ای وین است.
 
بارتلون سیاست‌های دو کشور را همسو دانست و خاطرنشان کرد: به همین دلیل سفر به تهران برای ما اهمیت دارد و مذاکرات با مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز در همین راستا صورت گرفت.
 
وی سفر رئیس‌جمهور کشورمان به فرانسه را نمادی از  کار مشترک خواند و گفت: این سفرها نمادی از بازگشت پیوندهای دیرینه سیاسی و فرهنگی دو کشور است.
 
 منبع : ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :