موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/96828 :کد

0

۴۰هزاردانش آموز در ارومیه از تحصیل بازماندند

  چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -۴۰هزاردانش آموز در ارومیه از تحصیل بازماندند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۴۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در ارومیه وجود دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۴۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در ارومیه وجود دارد.

 


به گزارش تحلیل ایران ، نادر قاضی پور سه شنبه شب در نشست با خبرنگاران آذربایجان غربی به مسایل مختلف ارومیه و استان اشاره کرد و افزود: هم اکنون موضوع بازمانده از تحصیل در ارومیه به یک معضل اساسی تبدیل شده این در حالی است که مسئولان نمی خواهند این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بحث دانش آموزان بازمانده از تحصیل در صورت بی توجهی به یکی از مشکلات اساسی در کشور تبدیل خواهد شد، اظهارداشت: براساس آخرین آمار ثبت احوال شهرستان ارومیه باید ۲۰۱ هزار و ۱۸۵ دانش آموز بین ۶ الی ۱۸ سال داشته باشد در حالی که هم اکنون ۱۶۰ هزار دانش آموز در مدارس ثبت نام کرده اند.


قاضی پور با اشاره به اختلاف شدید آماری جمعیت باسواد و دانش آموزان ارومیه گفت: با مقایسه آمار فوق بیش از ۴۰ هزاردانش آموز در ارومیه از تحصیل بازمانده اند که آمار تاسف بار و قابل تاملی است.


نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم اکنون بسیاری از آسیب های اجتماعی به خصوص ۹۰ درصد معتادان در کشور بیسواد هستند این یعنی باید موضوع جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل مورد توجه قرار گیرد.


قاضی پور با انتقاد از پایین بودن شاخص های بهداشت، آموزش در استان و ارومیه خواستار توجه ویژه و رسیدگی مقامات کشوری و استانی در این خصوص شد.


ستاد احیای دریاچه ارومیه یک قطره آب به دریاچه نیاورده است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: براساس آخرین آمار ۱۶ شهریورماه امسال سطح تراز دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۶۱ سانتیمتر است این رقم در مدت زمان مشابه پارسال ۱۲۷۰.۱۴ بود که ۴۷ سانتیمتر افزایش نشان می دهد.

قاضی پور این افزایش را ناشی از رشد میزان بارندگی ها و عنایت خداوند دانست و گفت: ستاد احیای دریاچه ارومیه تاکنون یک قطره آب به دریاچه نیاورده است.


وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۶۰ میلیون مترمکعب آب بیشتر ذخیره سازی شده نسبت به مدت زمان مشابه پارسال در پشت سدهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه وجود دارد اظهارداشت: متاسفانه این آب را نمی گذارند به دریاچه ارومیه سرازیر شود.

وی با بیان اینکه تمامی مردم از کمپین احیای دریاچه ارومیه حمایت کنند، اضافه کرد: اگر کمپین احیای دریاچه ارومیه به مرز یک میلیون امضاء برسد، شاهد کمک های بین المللی برای احیای دریاچه ارومیه خواهیم بود.


نماینده مردم ارومیه همچنین با انتقاد از عدم تغییر نام فرودگاه بین المللی ارومیه به نام شهید باکری گفت: در تمامی دنیا فرودگاه ها به نام های خاص مزین هستند در کشور نیز فرودگاه های کشور به نام های متناسب مزین شده اما ۲.۵ سال است تلاش می کنم نام فرودگاه ارومیه را به شهید باکری مزین کنم اما نمی گذارند.


قاضی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد دوران نمایندگی اش در مجلس شورای اسلامی پرداخت و افزود: مردم به من رای داده اند تا حافظ منافع ایران، رهبر انقلاب و آذربایجان باشم، قبل از حضور بنده در مجلس، هیچ نماینده ای توان گفتن یاشاسین آذربایجان با صدای بلند در مجلس را نداشت و باید اذعان کنم که من پایه گذار این سبک هستم.خبرنگاران باید از من حمایت کنند

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت، با اشاره به حواشی به وجود آمده پس از درگیری خود با خبرنگار روزنامه ایران گفت: به بنده می گویند چرا فراکسیون ترک زبانان را ایجاد می کنید؟ چرا نباید ایجاد کنیم؟ چرا هموطنان کرد فراکسیون کرد زبانان دارند ولی آذربایجانی ها فراکسیون ترک زبانان ندارند؟ آیا ما خطرناک هستیم؟ آذربایجان در طول هشت سال دفاع مقدس و در عمر ۳۷ ساله نظام جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی قرار دارد.


وی با بیان اینکه چرا وقتی نادر قاضی پور بیمه خبرنگاران و مسکن خبرنگاران را پیگیری می کرد خوب بود اما حالا که با یک توهین کننده برخورد کرده، بد شده است؟ گفت: متاسفانه رفتار خبرنگار ایران زننده بوداگر جای من کسی دیگری بود برخورد بسیار تندتری با خبرنگار روزنامه ایران می کرد چرا که قرار نیست کسی خبرنگار باشد و به قومیت ها توهین کند.


قاضی پور افزود: کسی که می خواهد کار کند مجبور است از یکسری اصول دفاع کند. اگر می خواهیم شاه مهره باشیم، باید بدانیم شاه مهره همیشه در معرض تهاجم است شایسته نیست به خاطر دفاع از حق خود انگ تجزیه طلبی به ما بزنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :