موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/96837 :کد

0

بازار سرمایه برای ورود تعاونی‌ها آماده می شود

  چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۴
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -بازار سرمایه برای ورود تعاونی‌ها آماده می شود

محمدی گفت: بازار سرمایه هیچ گونه محدودیتی برای ورود تعاونی ها ندارد و این طرح از چند هفته آینده عملی خواهد شد.

محمدی گفت: بازار سرمایه هیچ گونه محدودیتی برای ورود تعاونی ها ندارد و این طرح از چند هفته آینده عملی خواهد شد.
 

به گزارش تحلیل ایران، شاپور محمدی در مراسم رونمایی از اساسنامه تعاونی عام برای ورود به بورس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز از اساسنامه شرکت‌های تعاونی عام رونمایی شد که بر این اساس امکان ورود این شرکت‌ها به فرابورس مهیا خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر 14 شرکت تعاونی عام هستند و محدودیتی از حیث تعداد تعاونی‌ها و مقدمات ورود به فرابورس وجود ندارد و طی توافقاتی که با اتاق تعاونی ایران صورت گرفته هر چه سریع تر ورود این تعاونی‌ها در بورس صورت می‌گیرد  و بازار سرمایه از لحاظ ورود این شرکت‌ها هیچ گونه مشکلی ندارد.

رئیس سازمان بورس واوراق بهادار در خصوص شرایط ورود شرکت‌های تعاونی به بورس اظهار کرد: این شرکت‌ها باید سهامی عام باشند که تعاونی سهامی عام الزاماتی دارد که باید سهام متعلق به افراد قابل معامله و دیگر میزان سهام افراد محدود به عضویت نبوده و سهام مالکیت تلقی می‌شود.

محمدی در ادامه تصریح کرد: سهم اشخاص حقیقی در تعاونی‌ها تا نیم درصد و سهم اشخاص حقوقی که عضو این تعاونی‌ها می‌شوند تا 5 درصد خواهد بود؛ البته اگر خود این افراد تعاونی عام باشند یا سهام فراگیر داشته باشند می‌توانند سهم خود را تا 10 درصد افزایش دهند.

وی با اشاره به نقد شوندگی سهام تعاونی‌ها گفت: سهام شرکت‌های تعاونی از لحاظ نقد شوندگی مشکلی ندارند و افراد می‌توانند به راحتی اقدام به خرید و فروش سهام کنند و از نظر بازار سرمایه هیچ محدودیتی وجود نداشته و در کوتاه ترین زمان اجرایی خواهد شد.

 منبع : میزان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :