موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/96841 :کد

0

معارف اهل‌بیت(ع)رابا برگزاری همایش‌ها به بیگانگان ابلاغ کنیم

  چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۶
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -معارف اهل‌بیت(ع)رابا برگزاری همایش‌ها به بیگانگان ابلاغ کنیم

مرجع تقلید شیعیان گفت: شیوه اثرگذاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) بالا است و می‌توان با برگزاری همایش‌هایی در این زمینه معارف اهل‌بیت(ع) را حتی به بیگانگان ابلاغ کرد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه بنابر مقتضیات زمان شیوه‌های تبلیغ نیز تغییر می‌کند گفت: شیوه اثرگذاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) بالا است و می‌توان با برگزاری همایش‌هایی در این زمینه معارف اهل‌بیت(ع) را حتی به بیگانگان ابلاغ کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) اظهار داشت: باید همگی به ابعاد مختلف صحیفه سجادیه توجه داشته باشند چرا که این کتاب زبور آل محمد است و فعالیت در این کنگره افتخار بزرگی است که نصیب کارکنان این مجموعه شده است.

 

مرجع تقلید شیعیان افزود: امام رضا(ع) می‌فرمایند اگر مردم محاسن کلام ما را بدانند به دنبال ما خواهند آمد و این حدیث بیانگر آن است که اگر مردم پیرو و دنباله‌روی نمی‌کنند به دلیل جهل آن‌ها است.

 

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه دلیل بدبختی‌های بشریت جهل است گفت: همه ما موظف هستیم که اهل‌بیت(ع) را به جهانیان معرفی کنیم و اگر بتوانیم حقیقت وجودی ائمه(ع) را به مردم بشناسانیم مسلماً مردم به دنبال آن‌ها خواهند رفت.

 

وی بیان کرد: هدایت مردم آن‌قدر اهمیت دارد که خون امام حسین(ع) در این راه ریخته شد و باید شیعیان به مردم دنیا با در نظر گرفتن مقتضیات زمان این بزرگواران را معرفی کنیم تا از وادی ضلالت بیرون بیایند.

 

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه بنابر مقتضیات زمان شیوه‌های تبلیغ نیز تغییر می‌کند خاطرنشان کرد: شیوه اثرگذاری این کنگره بالا است و می‌توان با برگزاری همایش‌هایی در این زمینه معارف اهل‌بیت(ع) را حتی به بیگانگان ابلاغ کرد.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با تأکید بر اهمیت برگزاری این همایش‌ها گفت: کمترین اثر این کنگره‌ها تمام کردن حجت برای مردم است و این کار بسیار ارزشمند است از این‌ رو افزایش آگاهی جامعه وظیفه اصلی مبلغان است.

 

وی بیان کرد: کتاب صحیفه سجادیه دعوت‌کننده مردم به‌سوی حق است و امام سجاد (ع) در این کتاب در قالب دعا مسائل مهمی را مطرح کرده‌اند.

 

منبع:تسنیم

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :