موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/96900 :کد

0

سازمان ملل:آوارگی بیش از یک میلیون افغانی دیگر تا پایان سال

  پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۵
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -سازمان ملل:آوارگی بیش از یک میلیون افغانی دیگر تا پایان سال

مسئول هماهنگی کمک های انساندوستانه سازمان ملل پیش بینی کرد که دست کم یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مردم افغانستان با تداوم درگیری ها در این کشور تا پایان سال جاری، آواره خواهند شد .

مسئول هماهنگی کمک های انساندوستانه سازمان ملل پیش بینی کرد که دست کم یک میلیون و 100 هزار نفر از مردم افغانستان با تداوم درگیری ها در این کشور تا پایان سال جاری، آواره خواهند شد .

 

به گزارش تحلیل ایران ؛ استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه اعلام کرد که سرپرست کمیته هماهنگی کمک های انساندوستانه این سازمان، نسبت به افزایش درگیری های میان طالبان و نیروهای دولتی در افغانستان ابراز نگرانی شدید کرده و گفته است که این درگیری ها از آغاز سال جاری میلادی تا کنون 245 هزار نفر از مردم این کشور را آواره کرده است.


دوجاریک به نقل از این مقام پیش بینی کرد که با ادامه این درگیری ها در مجموع یک میلیون و 100 هزار نفر از مردم این کشور تا پایان سال جاری میلادی خانه و کاشانه خود را از دست خواهند داد و در داخل و خارج افغانستان آواره خواهند شد.


وی همچنین یادآور شد که همزمان با افزایش شمار آوارگان ناشی از درگیری های جاری، روزانه نزدیک به 5 هزار آواره افغانی از پاکستان به کشور خود باز می گردند.


سخنگوی دبیرکل سازمان ملل این نکته را نیز اطلاع داد که نهاد های انساندوستانه در افغانستان برای تامین نیازهای این آوارگان از جمله مراجعین از کشور پاکستان در نظر دارند بودجه ای معادل 150 میلیون دلار در خواست کنند.


به گفته وی، سرپرست کمیته هماهنگی کمک های انساندوستانه با هشدار در مورد اینکه عدم توجه به سرنوشت این آوارگان ممکن است روزانه به مرگ 126 هزار کودک افغان منجر شود، خواستار تلاش های بیشتر جامعه بین المللی برای کمک به این آوارگان شده است.


بنا به اعلام صندوق کودکان سازمان ملل متحد'یونیسف'، در حال حاضر بیش از 30 میلیون کودک در جهان بر اثر خشونت و درگیری مجبور به ترک خانه و کاشانه خود و آوارگی شده اند.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :