موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9691 :کد

0

کشف شبکه تروریستی القاده و مزدوران سعودی در یمن با انواع بمب

  شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۲۴
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -کشف شبکه تروریستی القاده و مزدوران سعودی در یمن با انواع بمب

مقامات یمن اعلام کردند که دستگاه های امنیتی در صنعا پایتخت این کشور با همکاری مردم موفق به کشف یک شبکه تروریستی از عناصر القاعده، حزب الاصلاح و مزدوران عربستان شدند که قصد ترور افراد وحمله به مراکز...

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رسمی یمن(سبأ)، منابع امنیتی گفتند: اعضای این شبکه تروریستی که از یک ماه پیش تحت نظر بودند، قصد داشتند علاوه بر حمله به مراکز حاکمیتی و ملی و تاسیسات زیربنایی، شخصیت های سیاسی، امنیتی، نظامی و اجتماعی را با هدف برهم زدن امنیت و ثبات کشور ترور کنند.
از این شبکه تروریستی بیش از 300 بمب، 50 صندوق انواع سلاح و مهمات، 60 فروند موشک «لاو»، 20 دستگاه پرتاب بمب و تعدادی سلاح و کلت به همراه متعلقات آنها کشف و ضبط شده است.
ازاعضای این شبکه همچنین تعدادی زیادی ماسک، انواع مختلف کلاه گیس، دوربین های دید در شب و حرارتی، گلوله خمپاره و توپ، موشک انداز آرپی جی، دوربین های ویژه ترور کشف شده است.
این منابع اعلام کرده اند که در روزهای آینده اطلاعات بیشتری در باره توطئه های تروریستی این شبکه وابسته به عناصر القاعده و مزدوران عربستان متجاوز که هدف شان برهم زدن امنیت و ثبات و آرامش جامعه بوده است، منتشر خواهد شد.
ارتش و نیروهای مردمی یمن که از فروردین ماه تاکنون مقابل تجاوز ائتلاف کشورهای عربی به رهبری عربستان مقاومت کرده و بیشتر شهرها را در اختیار خود دارند، در جبهه دیگری با گروه های تروریستی القاعده و داعش که مورد حمایت مالی و تسلیحاتی عربستان هستند، می جنگند.

                               

یمن     القاعده     بمب     حملات موشکی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :