موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/9693 :کد

0

خدایار به عنوان رایزن فرهنگی ایران در تاجیکستان معرفی شد

  شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۳۸
تعداد بازدید : ۵۰۱   
 تحلیل ایران -خدایار به عنوان رایزن فرهنگی ایران در تاجیکستان معرفی شد

با حضور جمعی از فرهیختگان و مسئولان فرهنگی تاجیکستان، جمهوری اسلامی ایران و افغانستان دکتر ابراهیم خدایار به عنوان رایزن فرهنگی جدید کشورمان در تاجیکستان معرفی شد.

با حضور جمعی از فرهیختگان و مسئولان فرهنگی تاجیکستان، جمهوری اسلامی ایران و افغانستان دکتر ابراهیم خدایار به عنوان رایزن فرهنگی جدید کشورمان در تاجیکستان معرفی شد.

به گزارش تحلیل ایران، در این مراسم که عصر جمعه در محل اتحادیه نویسندگان تاجیکستان با حضور دکتر حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رئیس بنیاد سعدی ، دکتر جعفر یاحقی عضو فرهنگستان، سفرای دو کشور ایران و افغانستان در تاجیکستان ،رئیس اتحادیه نویسندگان تاجیکستان و جمعی از شعرا و نویسندگان برگزار شد، ابراهیم خدایار به عنوان رایزن فرهنگی ایران معرفی و بر ضرورت تقویت و تحکیم هرچه بیشتر روابط فرهنگی سه کشور فارس زبان تاکید شد.
نظام قاسم رئیس اتحادیه نویسندگان تاجیکستان در سخنان خود روابط فرهنگی ایران و تاجیکستان را در سطح عالی ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که با آمدن رایزن جدید و برنامه های جدید وی، این روابط تقویت و تحکیم یابد.
ابراهیم خدایار گفت که تمام تلاشش را برای فراهم ساختن زمینه های شناخت هرچه بیشتر مردم هم فرهنگ و هم ریشه ایران و تاجیکستان بکار خواهد گرفت.
در این مراسم برخی از شعرای حاضر در جلسه از جمله حداد عادل و علیرضا قزوه ،رحمت نذری، عسکر حکیم و عبدالغفور آرزو، شعرخوانی کردند.
حداد عادل و هیات همراه بمنظور شرکت در کنگره بین المللی هفتصد سالگی میرسیدعلی همدانی و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تاجیکستان که از روز شنبه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد به تاجیکستان سفر کرده اند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :