موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد مقاومتی

a/96949 :کد

0

عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی تنها راه پیشرفت و توسعه کشور است

  پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۳
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی تنها راه پیشرفت و توسعه کشور است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: تنها راه پیشرفت کشور در اقتصاد مقاومتی تولید و مهم‌ترین شاخص آن هم ایجاد صنایع تبدیلی کوچک روستایی است.

 

 

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: تنها راه پیشرفت کشور در اقتصاد مقاومتی تولید و مهم‌ترین شاخص آن هم ایجاد صنایع تبدیلی کوچک روستایی است.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، سردار محمدرضا نقدی در جلسه شورای اداری شهرستان سقز با موضوع اقتصاد مقاومتی که شامگاه چهارشنبه در حسینیه سپاه سقز برگزار شد با تبریک عید قربان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم منا و تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: صنایع تبدیلی کوچک روستایی از فرمایشات مهم حضرت آقا است که در دیدارها و جلسات خود بارها به دانشگاه‌ها، استادها و متخصصان فرموده‌اند که «تنها راه پیشرفت کشور در اقتصاد مقاومتی تولید و مهم‌ترین شاخص آن هم ایجاد صنایع تبدیلی کوچک روستایی است».


وی با اشاره به اینکه سالانه حداقل 5 میلیون تن ضایعات کشاورزی انگور، هلو و انار در کشورمان وجود دارد گفت: این حجم از ضایعات به‌ اندازه 5 میلیارد کیلوگرم تولید محصولات کشاورزی یک کشور بوده که دور ریخته می‌شود.


تسنیم از سقز نوشت: رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بسیاری از کالاها در حالی‌ که به بلوغ کامل نرسیده‌اند روانه بازار می‌شوند که راه‌ حل کاهش این ضایعات ایجاد صنایع تبدیلی است و تولید ستون اقتصاد مقاومتی است و یکی از عرصه‌های اقتصادی که نیازمند توجه مسئولان است صنایع تبدیلی کوچک روستایی است.


وی گفت: صنایع تبدیلی میلیون‌ها تن ثروت نهفته را به پول تبدیل می‌کند بنابراین یک کشاورز باید بهره‌وری و فکر و آموزش‌های خود را بالا ببرد تا به صرف بهتری برسد و زمین‌های بیشتری را آبیاری و از آبیاری قطره‌ای نیز استفاده کند چون صنایع تبدیلی مهم است.


نقدی افزود: صنایع تبدیلی کوچک روستایی با سرمایه اندک راه‌اندازی می‌شود و  نیازی به وام‌های چندمیلیونی ندارند و هزینه‌های حمل‌ و نقل و هزینه‌های جاری سالانه آب و برق را کاهش می‌دهد و در نتیجه کالاهای تولید شده می‌توانند با سایر کالاهای مشابه در بازار رقابت کند.


وی اظهار کرد: از سال 90 تاکنون جلسات زیادی را به طور مرتب درباره اقتصاد مقاومتی داشته‌ایم و از کارشناسان مرتبط نظرخواهی کرده‌ایم چون صنایع تبدیلی واقعا مسئله بسیار مهم است.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نشستی که با کشاورزان نمونه داشتند گفت: در این نشست تمام کشاورزان نمونه پیازکار، سیب‌زمینی‌کار، چغندرکار و گندم‌کار، جوکار و دانشمندان کشاورزی بسیج نیز حضور داشتند و تمام نظرات آن‌ها را به یک کتاب تبدیل کردیم که در حال حاضر برای هر محصول مهمی یک کتاب تخصصی داریم.


وی خواستار تعیین و معرفی یک محصول جدید و خاص در شهرستان سقز شد و گفت: این محصول باید قابلیت برندسازی را داشته باشد در این صورت بسیج نسبت به آموزش، اختصاص تسهیلات و تبلیغات برای این محصول اقدامات و کمک لازم را انجام می‌دهد.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: شناسایی ظرفیت‌های هر استان یکی از اقدامات مهم بسیج در راستای اقتصاد مقاومتی است که در زمینه افزایش تولید ماهیان سردآبی، گرم‌آبی، آموزش کشاورزان و چاپ کتاب‌های تخصصی کشاورزی در راستای افزایش و ترویج کشاورزی رشد و پیشرفت خوبی داشته‌ایم.


وی با اشاره به عسل کردستان گفت: کردستان در تولید عسل ظرفیت بالا و خوبی را دارد که می‌تواند در جهان یک نام اساسی پیدا کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :