موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9696 :کد

0

چهار کشتی ناتو در بندر مونته نگرو پهلو گرفتند

  شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۵۹
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -چهار کشتی ناتو در بندر مونته نگرو پهلو گرفتند

چهار کشتی جنگی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به فرماندهی کاپیتان «رمضان کسگین» از کشور ترکیه روز جمعه در بندر مونته نگرو پهلو گرفتند.

چهار کشتی جنگی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به فرماندهی کاپیتان «رمضان کسگین» از کشور ترکیه روز جمعه در بندر مونته نگرو پهلو گرفتند.

به گزارش تحلیل ایران، وزارت دفاع مونته نگرو در این باره با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که فعالیت این گروه از کشتی ها به طور عمده در دریای مدیترانه و دریای سیاه برای عملیات پاکسازی مین و دیگر مهمات در طی جنگ های قرن بیستم است.
این کشتی ها از ترکیه، آلمان و یونان هستند.
هدف این کشتی ها از پهلو انداختن در بندر بار مونته نگرو تاکید بر اهمیت عملیات ناتو در مبارزه با تروریسم تحت عنوان «فعالیت مداوم» و همچنین تشویق همکاری فرماندهی دریایی ناتو که مرکز آن در انگلیس است با مونته نگرو به عنوان کشور عضو در طرح مشارکت برای صلح است.
کشتی های ناتو در طی توقف خود در بندر بار با نیروهای دریایی مونته نگرو در رابطه با عملیات پاکسازی تبادل تجربه می کنند.
پهلو گرفتن کشتی های ناتو در بندر بار مونته نگرو با برگزاری میز گرد کارشناسان امنیت دریای آدریاتیک همزمان شده که به طور مشترک توسط کالج دفاعی ناتو از رم و وزارت دفاع مونته نگرو برنامه ریزی شده است.
پهلو گرفتن کشتی جنگی نیروی دریای آمریکا در بندر بار مونته نگرو در سواحل دریای آدریاتیک بخشی از همکاری های دو جانبه آمریکا و مونته نگرو در زمینه امنیتی در این منطقه از اروپا محسوب می شود.
همچنین در سال گذشته نیز ناوشکن نیروی دریایی آمریکا برای ادامه تلاش های ناوگان ششم نیروی دریایی این کشور جهت قابلیت های همکاری با مونته نگرو و همچنین بخشی از همکاری های دریایی جهانی در بهبود ایمنی و امنیت در بندر بار مونته نگرو پهلو گرفته بود.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :