موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سایر حوزه ها

a/97028 :کد

0

عدم صلاحیت‌ مدیریتی آل سعود در ایجاد امنیت برای حجاج

  پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -عدم صلاحیت‌ مدیریتی آل سعود در ایجاد امنیت برای حجاج

مرکز دانشجویی حقوق‌بشر جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد آل‌سعود از صلاحیت‌های مدیریتی لازم در ایجاد امنیت برای حجاج بیت‌الله الحرام برخوردار نیست.

 مرکز دانشجویی حقوق‌بشر جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد آل‌سعود از صلاحیت‌های مدیریتی لازم در ایجاد امنیت برای حجاج بیت‌الله الحرام برخوردار نبوده و کشورهای اسلامی باید تکلیف خود را در قبال این چالش بزرگ روشن سازند.

 

به گزارش تحلیل ایران، روابط عمومی مرکز دانشجویی حقوق‌بشر جمهوری اسلامی ایران (صلح زیبا) بیانیه‌ای را درباره فاجعه خونین منا صادر کرد.


متن این بیانیه به شرح ذیل است:


امسال نیز بنا بر گزارش‌ها، علاوه بر صدّ حجّاج ایرانی و برخی ملّت‌های دیگر، حجّاج دیگر کشورها را در محدوده کنترل‌های نامعهود با کمک دستگاه‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار داده و خانه‌ی امن الهی را برای همه ناامن کرده‌اند. جهان اسلام، اعم از دولتها و ملّتهای مسلمان باید حاکمان سعودی را بشناسند و واقعیت هتّاک و بی‌ایمان و وابسته و مادّی آنان را بدرستی درک کنند؛ باید به‌خاطر جنایاتی که در گستره‌ی جهان اسلام به بار آورده‌اند، گریبان آنها را رها نکنند؛ باید به‌خاطر رفتار ظالمانه‌ی آنان با ضیوف الرّحمان، فکری اساسی برای مدیریّت حرمین شریفین و مسئله حج بکنند. کوتاهی در این وظیفه، آینده امّت اسلامی را با مشکلات بزرگتری مواجه خواهد ساخت.


پیام رهبر انقلاب به مسلمانان جهان به مناسبت فرارسیدن موسم حج-آخر ذی‌القعده 1437

جنایت هولناک و غم‌انگیز مسجدالحرام و منا که ناشی از بی‌کفایتی آل سعود در مدیریت و برگزاری آئین حج ابراهیمی و با همدستی رژیم‌های دیکتاتوری، در یوم‌الله «عیداضحی» رقم خورد؛ مصیبتی بزرگ و فراموش نشدنی دیگری در حافظه تاریخی امت اسلامی ثبت کرد.


این جنایت ددمنشانه در کنار حوادث و رخدادهای مشابه در سال‌های گذشته، تجاوز وحشیانه به کشورهای اسلامی، سرکوب مسلمانان بحرینی توسط دست‌نشاندگان و ایجاد جنگ نیابتی در سوریه و عراق نشان می‌دهد که رژیم آل‌سعود از صلاحیت‌های مدیریتی و قابلیت‌های لازم در ایجاد امنیت و رفاه برای حجاج بیت‌الله الحرام برخوردار نبوده و کشورهای اسلامی بایستی تکلیف خود در قبال این چالش بزرگ روشن سازند.


کمپین بین المللی "#به_کدامین_گناه" به مناسبت فرارسیدن سالگرد جنایت مکه و منا در کنار سایر ملت شریف ایران همراهی خود را در «مراسم راهپیمایی سراسری محکومیت علیه جنایات خصمانه رژیم دیکتاتور آل‌سعود و آل‌خلیفه» و پشتیبانی از جنبش اسلامی مردم مظلوم بحرین و همچنین گرامیداشت یاد شهدای مکه و منا در سراسر کشور اعلام می‌نماید.


فعالین حقوق‌بشر و فضای مجازی در کنار ملت شریف ایران اسلامی با حضور گسترده و پرشور، اعتراض و خشم انقلابی و نفرت و انزجار خود را از این اقدامات غیر انسانی و ضد حقوق بشری اعلام کرده و تکرار می نمایند که جنایت مکه و منا فراموش شدنی نیست.

روابط عمومی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا)

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :