موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97041 :کد

0

موفقیت ارتش سوریه در آزادی الراموسه

  پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۸
تعداد بازدید : ۱۳۳   
 تحلیل ایران -موفقیت ارتش سوریه در آزادی الراموسه

نیروهای دولتی سوریه در عملیات خود برای پاکسازی حلب از تروریست‌های تکفیری، کنترل محله‌ای مهم را در جنوب این شهر بازپس‌گرفته‌اند.

نیروهای دولتی سوریه در عملیات خود برای پاکسازی حلب از تروریست‌های تکفیری، کنترل محله‌ای مهم را در جنوب این شهر بازپس‌گرفته‌اند.


به گزارش تحلیل ایران گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه پنج‌شنبه اعلام کرد نیروهای سوری موفق شدند «کنترل کامل محلۀ الراموسه» را در اختیار بگیرند.


این نهاد مستقر در لندن با اشاره به اینکه الراموسه بعد از «درگیری‌های شدید» آزاد شده است، افزود عناصر تکفیری همچنان مواضع کم‌اهمیتی را در یک مجتمع مسکونی و یک مدرسه حفظ کرده‌اند.


در همین حال، خبرگزاری سانا اعلام کرد جنگنده‌های ارتش روسیه از عملیات نیروهای ارتش سوریه در جبهه جنوبی حلب پشتیبانی کردند.


محلۀ الراموسه اوایل اوت به تصرف گروه‌های تکفیری درآمد و آنها از طریق این محله به دیگر مناطق تحت تصرف خود دسترسی داشتند.


عناصر تکفیری مستقر در محلۀ الراموسه واقع در جنوب شهر حلب (عکس از خبرگزاری فرانسه)

پاکسازی الراموسه همچنین شکست بزرگی برای تکفیری‌ها محسوب می‌شود زیرا آنها دیگر نمی‌توانند از این محله به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی در غرب حلب حمله کنند.


پیشروی نیروهای دولتی سوریه در حالی صورت گرفت که مبارزان گروه‌های داوطلب مردمی اوایل این هفته برای پشتیبانی از عملیات ارتش وارد مناطق جنوبی حلب شده بودند.


شهر حلب که در نزدیکی مرزهای ترکیه واقع شده، از سال 2012 به دو بخش تقسیم شده است و نیروهای دولتی و گروه‌های تروریستی هر یک کنترل بخشی از آن را در اختیار دارند. منطقۀ تحت تصرف گروه‌های تروریستی از 27 تیر در محاصرۀ نیروهای ارتش سوریه قرار دارد.


سوریه از سال 2011 (1389) صحنه ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه که در تاریخ 22 بهمن 1394 منتشر شد، حدود 470 هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این ناآرامی‌ها کشته و بیش از 1.9 میلیون نفر زخمی شده‌اند.


منبع: پرس تی وی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :