موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بیکاری

a/97043 :کد

0

اقتصاد و بیکاری دو عامل نارضایتی مردم

  پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۶
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -اقتصاد و بیکاری دو عامل نارضایتی مردم

وزیر کشور گفت: اصلی ترین موجب نارضایتی در کشور مسئله اقتصاد و بیکاری است.

وزیر کشور گفت: اصلی ترین موجب نارضایتی در کشور مسئله اقتصاد و بیکاری است.

 

به گزارش تحلیل ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر امروز (18 شهریور) در همایش شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی استان که در سالن اجتماعات شهید رجایی قزوین برگزار شد، بیان کرد: مسئولیت در جمهوری اسلامی توفیق بزرگی است که شامل حال ما شده که بتوانیم در این مقطع برای مردم مومن و مسلمان و برای جمهوری اسلامی که یادگار شهدای عزیز است کار کنیم و اینها برای ما مسئولیت زا است و باید بدانیم کجا ایستاده ایم و عقبه و گذشته ما چه بوده و افق دید ما کجاست.

 

وی ادامه داد: این مسئولیتی که ما قبول کرده ایم مانند مابقی مسئولیت ها نیست؛ مسئولیت ما تعهد اجتماعی، تعهد تاریخی، تعهد دینی و الهی دارد و به راحتی نیست که در صندلی نشسته و تکیه داده و ادعای حکومت دینی کرده و مسئولیت بپذیریم و فکر کنیم به راحتی می توانیم پاسخگو باشیم.

 

وزیر کشور اضافه کرد: ضمن اینکه مردم هم به ما توجه دارند و در رصد آنها هستیم و قضاوت داوری آنها روی ماست،  قضاوت نهایی خداوند برای ما مهم است چراکه اعتقاد به قیامت و معاد داریم.

 

* باید حق مردم را با کار و تلاش خوب پاسخ دهیم

وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران میراث شهدای ماست البته نه فقط شهدای انقلاب بلکه شهدای تاریخ اسلام و بسیاری آرزوی تحقق حکومت اسلامی را داشتند و خداوند متعال لطف کرد و به دست امام عزیز با هدایت های ایشان، معنویت، ایمان، صلابت، استواری، درایت، تیزبینی ایشان و اعتمادی که ایشان به مردم داشتند این انقلاب را نصیب ما کرد.

 

رحمانی فضلی توضیح داد: امام با ایمان به راه خود، لطف الهی و مردم توانست ذره ذره معنویت و نورانیت خود را در قلب تک تک ایرانیان مسلمان، جوانان، خانم ها و آقایان رسوخ دهد و قلب ها را متوجه یک نقطه کند و آن انفجار نور محقق شود و به واقع این موضوع کار آسانی نبود.

 

وی تأکید کرد: ما وارث آن امام هستیم، ما مدیون هستیم و این دین ما مسئولیت زا است و باید پاسخ دهیم و این مردم خوب، مجاهد و شهید داده جمع شده و ما را به عنوان مسئول انتخاب کردند و در واقع همه ما مستقیم و غیرمستقیم منتخب مردم هستیم و برما حق دارند و ما باید حق مردم را با کار و تلاش خوب و برنامه ریزی خوب پاسخ دهیم و اگر پاسخ ندهیم در درگاه خداوند سبحان شرمنده خواهیم شد.

 

وزیر کشور افزود: ان شاالله خداوند متعال توفیق دهد این جایگاه را شناخته و قدر آن را دانسته و شاکر باشیم و این شاکر بودن یعنی برای مردم کار کنیم، کاری بی منت و صادقانه با بالاترین بهره وری و بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان و اثربخشی بالا نیست مگر همت و اراده ما بر این باشد از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

 

* انقلاب اسلامی الگوی حکومت دینی را به دنیا ارائه کرد

وی در ادامه با اشاره به جایگاه انقلاب اسلامی در دنیا اظهار داشت: در طول 37 سال با همه سختی ها، مشکلات، مجاهدت ها و مقاومت ها، مورد توجه همه دنیا هستیم و روزی که امام ندای حکومت اسلامی را در قم سرداد هیچ کس باور نمی کرد و بعد از پیروزی انقلاب هم می گفتند این انقلاب موقتی است و جنگ راه انداختند و گفتند انقلاب شکست خورد ولی همینطور مرحله به مرحله با تجربه تر و مصمم تر شدیم و دل هایمان بیشتر به هم پیوند خورد، گام ها استوارتر و نگاه ها به افق دقیق تر شد و لطف الهی هم شامل حال ما شد و از نصرت الهی بهره مند شدیم.

 

رحمانی فضلی اعلام کرد: امروز با وجود همه توطئه های 37 ساله ایران به عنوان کشور مستقل در دنیا مطرح است و دوست و دشمن به آن معترف هستند و ما در جایگاهی هستیم که الگوی حکومت دینی را به دنیا ارائه کردیم و در منطقه دوست و دشمن معترف است ایران دارای امنیت پایدار است.

 

وی با اشاره به وجواد ناامنی در برخی کشورها گفت: عده ای به عنوان اسلام با تحلیل غلط از قرآن، فرقه های انحرافی ایجاد کردند و آلت دست زورمداران شدند و آمریکا و صهیونیست ها به آنها کمک می کنند و لشگریانی از فقر و بیچارگی هم به اینها پیوستند و رسیدن به صلح و ثبات در این کشورها زمان می برد.

 

وزیر کشور اضافه کرد: جنگ جهانی در مقیاس منطقه ای و کشوری در حال جریان است و باید بپذیریم دچار خطا نشویم، خوش باور و ساده اندیش نشویم، اعتماد راحت نکنیم و بدانیم دشمنی دشمن با ما باقی است، تا زمانی که ما بر اصول و راه امام باقی هستیم.

  

* تا زمانی که مردم پشت انقلاب هستند دشمنی دشمن با ما باقی است

وی ادامه داد: دشمنی دشمن با ما باقی است تا زمانی که بفهمد مردم پشت انقلاب هستند و ترس او از ما به دلیل تبعیت از رهبری است؛ رهبر واحد موجب شده برداشت واحد از قرآن، انقلاب، اصول و ارزش ها، هدف، تاکتیک ها و برنامه ها داشته باشیم و این امر به ما عزت و سرافرازی داده است.

 

رحمانی فضلی تصریح کرد: اگر ارزش ها را نادیده گرفته،  رهبری را تضعیف کنیم، انسجام ما بر هم خورد و شرایط ما بدتر از آن خواهد شد و دشمن به ما رحم نخواهد کرد، بنابراین ما وقتی به جایگاه امن خود در منطقه و وحدت و انسجام می نگریم باید قدردان و شکرگذار باشیم.

 

وی با اشاره به وحدت و انسجام بین قوای سه گانه خاطر نشان کرد: همه ما پذیرفتیم که رهبری فصل الخطاب نهایی است و همه پذیرفتیم سروری مردم را و این از اصول ماست و نباید از آن عدول کنیم و ما به عنوان مسئولان سرنوشت، زندگی، شرایط رفاهی، و شرایط اجتماعی و اقتصادی مردم در دست ماست و باید برای مردم کار کنیم.

 

وزیر کشورعنوان کرد: باید صادقانه برای مردم کار کنیم و این باید باور ما باشد؛ همه استان های ما توان اداره خود را به نحو احسن دارند و استان قزوین با توجه به درجه صنعتی، موقعیت جغرافیایی، مدیران شایسته، وحدت و انسجام، میزان سرمایه گذاری، و ظرفیت های طبیعی از نظر مدل توسعه و عوامل موثر بر توسعه چیزی کم ندارد و باید نهضت توسعه پایدار را در ایران پیشتازی کند.

 

* اقتصاد مقاومتی موجب انسجام، همدلی و وحدت در کشور می شود

وی در ادامه با تأکید بر لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی از ضروریات و واجبات است و چاره ای به جز انجام آن نداریم؛ اقتصاد مقاومتی نگاه کاملا علمی است و از نظر سیاسی هم برای ما مهم است زیرا موجب انسجام، وحدت و همدلی در کشور می شود چراکه همه آن را قبول دارند.

 

رحمانی فضلی اعلام کرد: اقتصاد مقاومتی یک تکلیف است زیرا مردم شغل، رفاه و زندگی خوب می خواهند و خداوند متعال عزت مومن را می خواهد و فقر و بیکاری موجب خدشه دار شدن عزت می شود و ما باید مردم مان را عزیز بداریم و زندگی شان را تأمین کنیم.

 

وی تأکید کرد: از نظر امنیتی هم اقتصاد مقاومتی اولویت است و اگر مردم را محور اصلی امنیت بدانیم، مردمی که راضی باشند و همدل و همگرا باشند بیشتر می توانند ما را همراهی کنند و اصلی ترین موجب نارضایتی در کشور مسئله اقتصاد و بیکاری است.

 

وزیر کشور با اشاره به توجه ویژه دولت به بحث اقتصاد مقاومتی گفت: دولت و شخص رئیس جمهور ایمان دارد به این مسئله که باید اقتصاد مقاومتی محقق شود و در همین راستا قرارگاه مرکزی به ریاست معاون اول تشکیل شد و هر هفته جلسه و برنامه دارد وهمه بانک ها هم پای کار آمدند.

 

وی خطاب به دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: شما هدایت گر اقتصاد مقاومتی هستید و معماران این کار در استان هستید و در واقع بار اصلی اقتصاد مقاومتی بر دوش مردم است و باید مردم را بسیج و سازماندهی کنیم و باید برای مردم گفتمان و انگیزه ایجاد کرد.

 

* با صداقت و کار خالصانه می توان مردم را هدایت کرد

رحمانی فضلی تأکید کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی محور اصلی مردم هستند چه سرمایه گذاری و چه تولید و مصرف و باید با ارائه الگوی مناسب مصرف و سبک زندگی مناسب و تشویق به پس انداز و سرمایه گذاری، مردم را وارد این بخش کرد.

 

وی عنوان کرد: باید برای خلاقیت مردم ارزش قائل شویم و خود ما هم باید نوآور باشیم؛ مقام معظم رهبری فرمودند اقتصاد مقاومتی اقتصادی درون زا و برون نگر است و این جمله دو کلمه است ولی دنیای مطلب است و باید برای استان خود مشاور گرفته و دانشگاه ها را هم وارد این حوزه کرده و برای آنها پروژه تعریف کنید.

 

وزیر کشور گفت: باید دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی حرکت کنید و دغدغه شما باید اقتصاد مقاومتی باشد؛ هر صنعتی می زنیم باید لبه دانش حرکت کنیم و هرچه تولید داریم باید زنجیره ارزش افزوده آن را فعال کنیم.

 

وی با اشاره به لزوم دوری از اختلافات و منفعت های شخصی یادآور شد: دم از اختلاف و منفعت های شخصی و برداشت های سطحی و غلط از فضای سیاسی زدن جفا در حق مردم است و الحمدالله در این کشور قانون حاکم است.

 

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: مردم همه ما را می شناسند و با 2 روش می توان مردم را هدایت کرد، کار برای مردم و صداقت با مردم و این امر باید برای ما اصل باشد.

 

منبع: شبستان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :