موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9707 :کد

0

رقابت هیئت های بازرگانی و تجاری کشورهای مختلف جهان

  شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۲:۲۸
تعداد بازدید : ۴۸   
 تحلیل ایران -رقابت هیئت های بازرگانی و تجاری کشورهای مختلف جهان

اسپانیا قصد دارد هفته آینده یک هیئت بلندپایه تجاری شامل شماری از مقامات و بازرگانان را به ایران اعزام کند.

اسپانیا قصد دارد هفته آینده یک هیئت بلندپایه تجاری شامل شماری از مقامات و بازرگانان را به ایران اعزام کند.
 
به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، اسپانیا قصد دارد هفته آینده یک هیئت بلندپایه تجاری شامل شماری از مقامات و بازرگانان را به ایران اعزام کند تا از قافله کشورهایی که برای برقراری روابط با ایران و سرمایه گذاری در این کشور ابراز تمایل کردند، عقب نماند.
توافق هسته ای که ایران و شش کشور قدرتمند جهان در وین امضا کردند، فرصت های طلایی و جذابی را برای کشورهای غربی به منظور سرمایه گذاری و مبادلات تجاری با ایران و استفاده از بازار بزرگ آن فراهم می کند.
یک منبع دیپلماتیک گفت: خوزه مانوئل گارسیا مارگالو، وزیر امور خارجه اسپانیا، آنا پاستور، وزیر صنایع و انرژی و خوزه مانوئل سوریا، وزیر گردشگری اسپانیا به همراه نمایندگان 40 شرکت اسپانیایی اعضای این هیئت بلندپایه به ایران را تشکیل می دهند.
براساس این گزارش، پیش بینی می شود وزیران اسپانیایی که در این هیئت حضور دارند روز دوشنبه با همتایان ایرانی خود و نمایندگان شرکت های اسپانیایی نیز با بازرگانان ایرانی دیدار کنند.
شرکت های اسپانیایی که نمایندگان و مسئولان آن به ایران سفر خواهند کرد، در بخش هایی مانند تاسیسات زیربنایی، انرژی، گردشگری، خط آهن، مواد شیمیایی و پتروشیمی فعالیت می کنند و فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری در این بخش ها در ایران وجود دارد.
دولت اسپانیا اسامی مسئولان اجرایی شرکت هایی را که قرار است به ایران سفر کنند را مشخص نکرده است، ولی روزنامه اسپانیایی "سینکو دیاس" اعلام کرد: جوسو جان ایماز، مدیر عامل شرکت نفتی "رپسول"  و یک مسئول اجرایی بلندپایه شرکت نفتی "سپسا"  نیز به همراه این هیئت به ایران سفر می کنند. شرکت رپسول از تایید این خبر خودداری کرد، ولی شرکت نفتی سپسا هنوز در این خصوص توضیحی نداده است.
از زمانی که ایران و شش کشور قدرتمند بعد از مذاکراتی که بیش از ده سال طول کشید در وین به توافق هسته ای دست یافتند، هیئت های بازرگانی و تجاری از کشورهای مختلف جهان برای سفر به ایران رقابت می کنند.
 
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :