موضوعات ‌مرتبط: فناوری حوادث

a/97070 :کد

0

گلکسی نوت ۷ خانه ای را به آتش کشید

  جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۰
تعداد بازدید : ۲۸۸   
 تحلیل ایران -گلکسی نوت ۷ خانه ای را به آتش کشید

انفجار گلکسی نوت ۷ سامسونگ خانه ای را به آتش کشید

شرکت سامسونگ روزهای سختی را پشت سر می گذارد و هر چقدر هم که تلاش می کند تا ماجرای انفجار گوشی های خود را حل و فصل کند، اما هر چند ساعت یک بار، خبر از یک انفجار تازه می رسد. تازه ترین مورد از این دست، از شهر هاری کانتی در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا گزارش شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران،  بر همین اساس، گزارش شده که آقای وسلی هارتزاگ، از شهروندان ایالت کارولینای جنوبی گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ خود را به برق زده تا شارژ شود و سپس از خانه خارج می شود. اما وقتی به خانه بر می گردد، متوجه می شود که آتشی بزرگ در حال شعله کشیدن است.


با توجه به تمام گزارش هایی که این روزها درباره انفجار این گوشی می شنویم، اولین مظنون در این پرونده آتش سوزی نیز همین گوشی است.


بازرسان سازمان آتش نشانی شهر هاری کانتی اینطور نتیجه گیری کرده اند که آتش سوزی از محلی نزدیک به پریز برقی آغاز شده که گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ به آن متصل شده بوده است. آقای هارتزاگ گفته دستگاه تهویه هوا نیز در آن زمان به همان پریز متصل بوده، اما روشن نبوده است.


در زمان وقوع حادثه، هیچ کس در منزل حضور نداشته، در نتیجه این حادثه هیچ خسارت جانی به بار نیاورده است. اما خانه به طور کامل ساخته و به همین علت، ساکنین آن به طور موقت به یک هتل در همان نزدیکی نقل مکان کرده اند.


سامسونگ هفته پیش تایید کرد که 35 مورد گزارش از آتش سوزی گوشی های گلکسی نوت 7 دریافت کرده است. این شرکت گفته مشکلی در سلول های باتری این گوشی موجب انفجار آن به هنگام شارژ می شود. در همین راستا، سامسونگ طرحی را برای جمع آوری این گوشی ها از بازار آغاز کرده و پیش بینی شده که خسارتی بالغ بر یک میلیارد دلار را متحمل شود.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :