موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97102 :کد

0

آیین بزرگداشت شهدای فاجعه منا در حرم حضرت زینب (س) برگزارشد

  جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۵:۲۶
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -آیین بزرگداشت شهدای فاجعه منا در حرم حضرت زینب (س) برگزارشد

آیین بزرگداشت شهدای فاجعه منا با حضور علما و فرهیختگان و زائران در حرم حضرت زینب (س) برگزار شد. شرکت کننندگان در این مراسم تفرقه افکنی آل سعود در جهان اسلام رامحکوم کردند.

آیین بزرگداشت شهدای فاجعه منا با حضور علما و فرهیختگان و زائران در حرم حضرت زینب (س) برگزار شد. شرکت کننندگان در این مراسم تفرقه افکنی آل سعود در جهان اسلام رامحکوم کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، در این آیین که شامگاه پنجشنبه در مصلای حرم حضرت زینب برگزار شد، شرکت کنندگان اقدامات آل سعود در ایجاد فتنه و تفرقه در جهان اسلام را محکوم کردند و خواستار مشارکت جهان اسلام در اداره امور حج شدند.


نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه در این آیین گفت: آل سعود از مزدوران استکبار جهانی هستند.


آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری افزود: امروز هیچ عاقلی به صلاحیت این فاسقان در مدیریت حج شهادت نمی دهد.


وی اضافه کرد: قرآن کریم می فرماید حج برای همه انسان هاست، آیا ایرانی ها، سوری ها و یمنی ها انسان و مسلمان نیستند.


طباطبایی اشکذری اظهار داشت: آیا کسانی که برای آمریکا و صهیونیست تبسم و از مسلمانان رویگردانی می کنند آیا صلاحیت اداره خانه خدا و حج را دارند.


وی با بیان اینکه فاجعه منا یک فاجعه دردناک برای همه بشریت بود گفت: مراسم حج علاوه براینکه یک عبادت است باید به منظور وحدت مسلمانان مورد بهره برداری قرارگیرد، ولی چندسالی است که از منافع و مصالح جهان اسلام در موسم حج خبری نیست.


طباطبایی اشکذری تصریح کرد: کسانی که به دروغ خود را خادم حرمین شریفین نامیده اند باید مسئولیت مشکلات حج را بپذیرند ولی متاسفانه سال هاست که حاکمان ستمگر عربستان از مسئولیت خود درقبال زائران حرم الهی شانه خالی می کنند.


وی اضافه کرد: در ربع قرن نزدیک به چهار هزار زائر خانه خدا در موسم حج کشته شده اند.


نماینده مقام معظم رهبری در سوریه گفت: هرفتنه ای که تاکنون در جهان اسلام اتفاق افتاد دو بخش سیاسی و مالی داشته که تامین کننده مالی آن آل سعود و بخش سیاسی آن برعهده استکبار جهانی بوده است.


وی بیان کرد: امروز دست آل سعود در دست مستکبران است و با آن ها در کشتار مسلمانان شریک هستند.


رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین نیز گفت: آل سعود برخلاف نص قرآن وسیره پیامبر اکرم (ص) مال و جان مسلمانان را حلال می داند و دراین راه از اینکه دست در دست دشمنان اسلام قرار دهد ابایی ندارد.


محمد البحیصی اظهارداشت: این خاندان از ابتدا برای تفرقه در جهان اسلام توسط غربی ها بر این سرزمین مقدس مسلط شد.


وی افزود: وهابیت ریشه دوانده در عربستان نه تنها شیعه بلکه همه مسلمانان مخالف با راه و رسم آن ها را تکفیر می کند.


البحیصی اضافه کرد: این طایفه در هیچ برهه ای از تاریخ در معرکه ای فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی بر ضد مستکبران و صهیونیسم شرکت نکرده است


وی تصریح کرد: آل سعود از ابتدای اشغال سرزمین فلسطین به یاری صهیونیست ها شتافت و همواره با رژیم صهیونیستی در یک جبهه قرار گرفته است و امروز نیز تلاش می کند با انواع نیرنگ ها فلسطینیان را از پیگیری حقوق مسلم خود منصرف کند.


البحیصی گفت: تاکنون کسی نشنیده است که این خاندان با آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی به دشمنی برخاسته باشد.


نماینده وزیر اوقاف سوریه نیز گفت: خداوند حج را قرار داده است تا مسلمانان به وحدت برسند و موسم حج موسم وحدت باشد.


شیخ احمد الجزایری افزود: مسلمانانی که برای حج رهسپارخانه خدا می شوند هیچ برتری نسبت به یکدیگر ندارند و تنها برتری آن ها تقواست و این امر برای میزبان و مهمان تفاوتی ندارد.


وی اضافه کرد: هرسال در موسم حج عده زیادی کشته و زخمی می شوند، چه کسی مسئول جان حاجیانی است که امیدوار بودند پس از انجام حجی مقبول در صحت و سلامتی کامل به سوی خانواده خود بازگردند.


الجزایری با بیان اینکه چرا آل سعود نمی خواهند کشورهای اسلامی در برگزاری حج شرکت کنند افزود: چه اشکالی دارد که کشورهای اسلامی در برنامه ریزی و برگزاری حج مشارکت کنند و از دردهای این امت بکاهند.


وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در تمام قضایای جهان اسلام درکنار مسلمانان و عرب ها ایستاده است که اگر کسی نداند گمان می کند همه ایرانی ها عرب هستند.


الجزایری بیان کرد: به همین دلیل کشور سوریه برای تبدیل ضعف مسلمانان به قدرت دست در دست جمهوری اسلامی ایران گذاشت.منبع:خبرگزاری ایرنا


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :