موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97135 :کد

0

هشدار چین به آمریکا درباره دریای چین جنوبی بی طرف باشید

  جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -هشدار چین به آمریکا درباره دریای چین جنوبی بی طرف باشید

دولت پکن به رییس جمهوری آمریکا گفت که باید در مقابل مناقشات دریایی چین با همسایگانش درباره دریای چین جنوبی موضعی خنثی و بی طرف داشته باشد.

دولت پکن به رییس جمهوری آمریکا گفت که باید در مقابل مناقشات دریایی چین با همسایگانش درباره دریای چین جنوبی موضعی خنثی و بی طرف داشته باشد.


به گزارش تحلیل  ایران، به نقل از خبرگزاری آسیا، سخنگوی وزارت خارجه چین به آمریکا تاکید کرد که باید نقش "سازنده‌ای" را درباره مناقشه دریای چین جنوبی ایفا کند.


این اظهار نظر از سوی این مقام مسئول وزارت خارجه چین پس از آن مطرح شد که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا اوایل روز پنجشنبه از حکم دادگاه حکمیت بین‌الملل درباره انکار ادعای مالکیت انحصاری پکن در دریای چین جنوبی دفاع کرد و آن را الزام آور خواند.


سخنگوی وزارت خارجه چین گفت، پکن به دنبال تلاش‌ها و اقدامات سازنده، موثر و هوشمندانه از سوی آمریکا برای برقراری صلح و ثبات در دریای چین جنوبی است.


وی همچنین تاکید کرد که دادگاه حکمیت بین‌الملل که در ژوئیه سال جاری میلادی این رای را درباره ادعای مالکیت چین بر دریای چین جنوبی صادر کرده عادلانه عمل نکرده و این حکم غیرقانونی و بی اعتبار است.


سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین اظهار کرد که مقام‌های آمریکایی گفته‌اند در قبال این مناقشه دریایی میان چین و همسایگانش کنار نمی‌ایستند و از مذاکرات میان این کشورها حمایت می‌کنند.


وی همچنین به توافقات به دست آمده میان چین و کشورهای عضو آ.سه.آن در نشست لائوس در روز چهارشنبه درباره حل و فصل صلح آمیز مناقشات و تسهیل در روند مذاکرات نیز تاکید کرد.


منبع : ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :