موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97202 :کد

0

مخالفت پوتین بادرخواست وزارت دارایی برای کاهش بودجه نظامی

  جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۱
تعداد بازدید : ۴۳۱   
 تحلیل ایران -مخالفت پوتین بادرخواست وزارت دارایی برای کاهش بودجه نظامی

وزارت دفاع روسیه خواستار کاهش ۶ درصدی هزینه‌های نظامی این کشور طی دو سال آینده شده اما رئیس جمهور این کشور با این مساله مخالفت کرده است.

وزارت دفاع روسیه خواستار کاهش ۶ درصدی هزینه‌های نظامی این کشور طی دو سال آینده شده اما رئیس جمهور این کشور با این مساله مخالفت کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، یک منبع آگاه دولت روسیه به رویترز گفته است که وزارت دفاع روسیه خواستار کاهش 6 درصدی هزینه های نظامی طی سال های 2017 تا 2019 میلادی شده است ولی ولادیمیر پوتین بر این مساله تاکید کرده است که هزینه های نظامی باید مطابق با برنامه های اولیه باشد و با این درخواست مخالفت کرده است.

 

در حالی که کاهش قیمت جهانی نفت و تحریمهای کشورهای غربی به بهانه بحران اوکراین، فشار زیادی را بر اقتصاد روسیه وارد کرده است، اختلافات بر سر هزینه های نظامی به بخشی از منازعات داخلی بین مقامهای مسکو تبدیل شده است.

 

این منبع آگاه دولت روسیه تصریح کرد: وزارت دفاع خواستار کاهش هزینه های نظامی به عنوان بخشی از کاهش 6 درصدی هزینه های دولت شده است.

 

این کاهش تاثیری بر دستمزد و حقوق کارکنان نظامی نخواهد داشت. پیشنهادات در این باره هنوز در حال بحث و بررسی است و احتمال تغییرات بیشتر وجود دارد.

 

'پوتین در نشست امروز جمعه کابینه تاکید کرده است که " همه مسئولیت های بودجه و طرح هایی که پیش از این تصویب شده، باید به طور کامل اجرا شود. ادامه برنامه های کنونی و جدید باید تضمین گردد. "

 

وزارت دارایی روسیه قصد دارد میزان کسری بودجه را به کمتر از 3.2 درصد تولید ناخالص داخلی برساند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :