موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97272 :کد

0

انفجارتروریستی در بغداد/ آخرین آمار قربانیان

  شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -انفجارتروریستی در بغداد/ آخرین آمار قربانیان

افزایش تلفات انفجار جمعه شب بغداد / آمار قربانیان از ۳۵ تن گذشت

آمار تلفات حمله تروریستی به مجتمع تجاری درشرق بغداد، همچنان افزایش می یابد، برخی منابع از کشته و زخمی شدن 40 تن خبر داده اند و برخی دیگر به کشته شدن بیش از 35 و زخمی شدن بیش از 40 نفر اشاره کرده اند، با اینحال گزارش منابع محلی حاکی است، صدای آژیر آمبولانس هایی که در تردد هستند، هنوز قطع نشده است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، برخی رسانه ها از کشته شدن 35 شهروند عراقی و زخمی شدن 44 تن دیگر خبر داده اند، اما درعین حال هنوز منابع رسمی آمار نهایی را اعلام نکرده اند.فرماندهی عملیات بغداد که مسئول تامین امنیت پایتخت عراق است، هنوز گزارشی در خصوص تلفات انفجارهای جمعه شب در مجتمع تجاری 'النخیل' نداده است، اما این فرماندهی در بیان جزییاتی از حادثه اعلام کرده است که یک خودرو بمب گذاری شده در توقف گاه مجتمع تجاری منفجر شد و یک عامل انتحاری نیز لحظاتی بعد خود را در درب پشتی مجتمع منفجر کرد که تکه های جسدش بر در و دیوار مانده بود.


سعد معن سخنگوی فرماندهی عملیات بغداد درعین حال این را هم اضافه کرده که یک عامل انتحاری دوم هم در صحنه حضور داشته است که متواری شده و نیروهای امنیتی درحال تعقیب وی هستند.وی احتمال داد که عامل دوم در اطراف مجتمع هنوز حضور داشته باشد. خیابان ها و کوچه های منتهی به خیابان فلسطین همچنان بسته اند و تردد خودروها در آن امکان ندارد.خودروهای آتش نشانی و نیروهای امدادی نیز برای مهار حریق و امداد به آسیب دیدگان، در مجتمع تجاری به محل شتافتند.


درهمین حال جلیل الربیعی فرماندهی عملیات بغداد نیز لحظاتی بعد از وقوع حادثه حمله تروریستی، در محل حاضر شد و از آنجا به نیروهای امنیتی درخصوص تکرار این دست حملات هشدار داد و خواستار هوشیاری بیشتر نیروهای تحت امر خود شد.این حمله، به انفجار اواخر ماه مبارک رمضان گذشته در خیابان 'کراده داخل' در مرکز بغداد شباهت های زیادی دارد. از جمله ، در قدرت انفجارهای صورت گرفته و نیز انتخاب زمان حمله که در هر دو مورد آخرین دقایق قبل از نیمه شب، حمله صورت گرفته است.


همچنین هر دو حمله در ایام شب عید صورت گرفته است، به طوری که در کراده چند شب به عید فطر مانده و حمله دیشب چند شب به عید قربان رخ داد.عراقی ها، ایام شب های عید، بویژه در فصل تابستان و گرمای شدید نزدیک به 50 درجه، از ساعات 10 شب به بعد برای خرید به مراکز تجاری مراجعه می کنند، ازهمین رو در این ساعات بیشترین ازدحام در مراکز خرید دیده می شود.


در خصوص حمله شب عید فطر در کراده داخل ، گفته می شود آمار تلفات بسیار بالا بوده و برخی منابع آن را تا یکهزار تن برآورد کرده اند، اما منابع رسمی همچنان به کشته شدن 200 شهروند عراقی در آن حمله اشاره دارند.حملات تروریستی به بغداد، بعد ازعملیات فلوجه و نیز جزیره خالدیه که داعش دچار تلفات سنگینی شد و دو مرکز بسیار مهم فرماندهی خود را با هلاکت بیش از دو هزار تن از دست داد، شدت گرفته است.در عملیات جزیره خالدیه در حدود دو هفته پیش، نزدیک به یکهزار تن ازنیروهای داعش که بسیاری از آنان از فرماندهان این گروه تروریستی بودند، به هلاکت رسیدند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :