موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/97275 :کد

0

اپل زیر بار گارانتی صدمات ناشی از آب در آیفون ۷ نمی رود!

  شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۳:۵۸
تعداد بازدید : ۹۵۳   
 تحلیل ایران -اپل زیر بار گارانتی صدمات ناشی از آب در آیفون ۷ نمی رود!

اپل زیر بار گارانتی صدمات ناشی از آب در گوشی های آیفون ۷ و ۷ پلاس نمی رود!

کمپانی اپل شب گذشته، از جدیدترین اسمارت فون های خود به نام های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس رونمایی کرد و بالاخره خود را به جمع تولیدکنندگان گوشی های ضدآب اضافه کرد. قابلیتی که اخیراً مورد توجه کمپانی ها و همچنین کاربران گوشی های هوشمند قرار گرفته و اپل نیز به منظور جا نماندن از رقبا، آیفون های امسال را مجهز به گواهینامه IP67 که حکم به مقاومت آن در برابر نفوذ آب و گرد و غبار می داد، معرفی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، اما به نظر می رسد که علی رغم تبلیغات و گفته های مسئولین اپل در شب گذشته که این دو گوشی را ضدآب معرفی کردند، گارانتی این محصول شامل صدمات ناشی از مایعات نخواهد شد. در گارانتی این دو محصول آمده است:

 

گوشی های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در برابر آب و گرد و غبار مقاوم هستند و برای این منظور، مقاومت آن ها در شرایط آزمایشگاهی و تحت استاندارد IP67 مورد تست و ارزیابی قرار گرفت. اما این مقاومت به صورت دائمی نخواهند بود و ممکن است در طول زمان کاهش یابد. هرگز گوشی خیس خود را شارژ نکنید. برای کسب اطلاع در این خصوص می توانید از دستورالعمل ارایه شده برای تمیز و خشک کردن گوشی استفاده کنید. خسارت ناشی از مایعات شامل گارانتی نخواهد شد.

 

در واقع می توان گفت که اپل قصد دارد تا به دارندگان این دو گوشی بفهماند که صرف ضد آب بودن به آن ها این اجازه را نمی دهد تا آیفون 7 خود را با خود به شنا ببرند و یا برای مدت طولانی در زیر آب نگه دارند، بلکه این ویژگی برای محافظت از گوشی در برابر مواجهه ناگهانی و پیش بینی نشده با آب است که ممکن است برای هر کاربری پیش بیاید.

 

با این حال، بسیاری از کاربران و کارشناسان این موضوع را مورد انتقاد قرار داده و عنوان کرده اند که گارانتی اپل می بایست شامل خسارت های ناشی از مواجهه با آب نیز باشد و دور از ذهن نیست که به خاطر این مسئله، در آینده ای نزدیک شکایت هایی از سوی کاربران به دادگاه مطرح نشود. بنابراین، پیشنهاد می شود که همواره گوشی خود را خشک و دور از آب نگه دارید تا مشکلی برای آیفون 7 و 7 پلاس‌تان پیش نیاید.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :