موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97280 :کد

0

ارتش یمن توانست ضربه سنگینی به مزدوران سعودی وارد کرد

  شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۳۳
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -ارتش یمن توانست ضربه سنگینی به مزدوران سعودی وارد کرد

ارتش یمن تلفات سنگینی به مزدوران سعودی وارد کرد

 

 

 ارتش یمن تلفات سنگینی به مزدوران سعودی وارد کرد

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ ارتش یمن تلفات سنگینی به مزدوران و ارتش عربستان سعودی وارد کرد.

 

حملات جنگنده های متجاوز سعودی به یمن ادامه دارد. این حملات خسارات و تلفات سنگینی به همراه داشته است.


از سوی دیگر ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به این حملات با شلیک موشک بالستیک زلزال، مواضع مزدوران سعودی را در پایگاه نظامی الماس در استان مارب هدف قرار دادند. درپی این حملات ده ها نفر از مزدوران و نیروهای ارتش عربستان کشته و زخمی شدند.


این شبکه افزود در سایه ادامه حملات جنگنده های متجاوز سعودی به یمن، هر روز کشتارها در این کشور گسترده تر می شود. جنگنده های سعودی خانه های غیرنظامیان را هدف قرار می دهند.


جنگنده های سعودی در چند حمله خانه های یمنی ها را در منطقه الجر در شهر عبس در استان حجه هدف قرار دادند.همچنین شهر حرف سفیان در استان عمران و شهر صرواح در استان مارب و منطقه آل سالم در شهر کتاف در استان صعده، دهها بار هدف حملات هوایی جنگنده های سعودی قرار گرفت. صنعا پایتخت یمن نیز از حملات جنگنده های متجاوز سعودی بی نصیب نماند.


جنگنده های سعودی منطقه النهدین و اطراف کاخ ریاست جمهوری را هدف قرار دادند و در پی این حملات خسارت های سنگینی به خانه های مردم و دارایی های دولتی وارد شد. از سوی دیگر ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به حملات سعودی، یک موشک بالستیک زلزال-3 را به سوی مواضع مزدوران سعودی و نیروهای ارتش سعودی به سوی پایگاه نظامی الماس در استان مارب شلیک کردند.


همچنین یگان موشکی ارتش یمن چند فروند موشک کاتیوشا به سوی محل های تجمع نیروهای ارتش عربستان سعودی در استان نجران شلیک کرد. یگان موشکی ارتش یمن، انبار سلاح ارتش عربستان سعودی را در پایگاه الرقابه در استان نجران منهدم کرد.


ارتش یمن توانست دهها نظامی ارتش عربستان سعودی و مزدوران آنرا در نقاط مختلف این استان به هلاکت برساند و خودروهای زرهی آنها را منهدم کند. نیروهای مشترک یمنی در عرصه تحولات میدانی داخلی با ششمین حمله مزدوران سعودی به سوی شهر صرواح در استان مارب مقابله کردند. جنگنده های متجاوز سعودی به صورت گسترده از این عملیات حمایت می کردند. منابع نظامی یمنی از کشته شدن پانزده مزدور سعودی و زخمی شدن ده ها نفر دیگر در شمال بیابان میدی در استان حجه خبر دادند. همچنین یک تانک سعودی به همراه تمام سرنشینانش در این منطقه منهدم شد.

 

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :