موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حج و زیارت

a/97371 :کد

0

ایران پیگیر استیفای حقوق خانواده های شهدای مناست

  شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۰
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -ایران پیگیر استیفای حقوق خانواده های شهدای مناست

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، به طور جدی و با تلاش مضاعف، پیگیر استیفای حقوق خانواده های معظم شهدای فاجعه مناست.

 
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، به طور جدی و با تلاش مضاعف، پیگیر استیفای حقوق خانواده های معظم شهدای فاجعه مناست.


به گزارش تحلیل ایران، سعید اوحدی افزود: جمهوری اسلامی ایران از روش های قانونی و حقوقی، مطالبات بازماندگان شهدای فاجعه منا را تا حصول نتیجه ، پیگیری خواهد کرد.ایرنا نوشت: وی اهمیت موضوع فاجعه منا را در سه بخش مهم مورد اشاره قرار داد و گفت: نگاهی که مقام معظم رهبری در این زمینه دارند و آن اینکه فاجعه منا نباید فراموش شود، موضوعی مهم است و باید جایگاه و ارزش شهدای فاجعه منا مورد توجه باشد. هر اندازه در مورد این فاجعه و جنایتی که آل سعود مرتکب شده، بگوییم؛ کم است و این اوج مظلومیت شهدای فاجعه منا را می رساند.

 

رئیس سازمان حج و زیارت باور این فاجعه را برای همگان سخت دانست و بیان کرد: هرچه به روز عید قربان نزدیک می شویم، تصور آن لحظه ای که این فاجعه بزرگ به وقوع پیوست، برای ما مشکل می شود.اوحدی با یادآوری این مطلب که شهدای فاجعه منا در اوج مظلومیت جان باختند، این واقعه را متاثر از سوء مدیریت، بی لیاقتی و بی کفایتی آل سعود در اداره مناسک حج دانست که هیچگاه از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد. داغ این مصیبت بزرگ، همواره بر دل ما سنگینی می کند؛ در عین حال جمهوری اسلامی ایران تا حصول نتیجه و دستیابی به حقوق خود، عقب نشینی نخواهد کرد و با جدیت موضوع را از طریق حقوقی پیگیری می کند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش، بر لزوم تبیین زیبایی هایی که در جریان فاجعه منا خلق شد، نیز تاکید کرد و گفت: یکی از این زیبایی ها، آن بود که هیات ایرانی که برای تحویل اجساد به عربستان رفته بود، در مقابل آن تفکر منحرف وهابیت که اعتقادی به انتقال پیکر شهدا نداشت، توانست با تأسی از بیانات مقام معظم رهبری که با نهیب آتشین خود عربستان را سر جای خود نشاندند، این مهم را به سرانجام برساند و زمینه انتقال اجساد را به کشورمان فراهم کند.باید باور داشته باشیم که رهبر معظم انقلاب با درایت و بزرگواری که در طول تاریخ سابقه نداشته، این گونه، از مردم ایران اسلامی دفاع و حمایت می کند. مظلومیت نگاه های خانواده های معظم شهدا، باعث شد که رهبری، آن بیانات رسا و ارزشمند را ایراد کند و دنیا را در بهت و حیرت قرار دهد.

 

اوحدی با اشاره به سه مطالبه مقام معظم رهبری در مورد فاجعه منا افزود: یکی از این مطالبات مربوط به داخل کشور و 2 مورد دیگر مربوط به جهان اسلام است. مقام معظم رهبری بر خدمت به خانواده های شهدا و پیگری حقوقی موضوع تا رسیدن به نتیجه تاکید کرده اند.معتقدم در این زمینه هر قدمی برای خانواده های شهدا برداریم، این خود سیلی سنگینی بر صورت عربستان و آل سعود است.عظمت شهدای فاجعه منا آن قدر بالاست که امروز ما شاهد حضور همه قشرها در این مراسم هستیم و این موارد، اوج مظلومیت و ارزش شهدای فاجعه منا را نشان می دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :