موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/97392 :کد

0

تکبر جاهلی بر رفتار حاکمان ریاض سایه افکنده است

  شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۵
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -تکبر جاهلی بر رفتار حاکمان ریاض سایه افکنده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تبختر و تکبر جاهلی بر مجموعه سیاست‌ها و رفتار حاکمان ریاض سایه افکنده است.

 

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تبختر و تکبر جاهلی بر مجموعه سیاست‌ها و رفتار حاکمان ریاض سایه افکنده است.

 

 


به گزارش تحلیل ایران،‌ دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان صبح شنبه در جلسه هفتگی کارشناسان سیاسی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفت:‌ فاجعه منا که با بی‌کفایتی و  اهمال در ارایه خدمات امدادی و پزشکی به مجروحان موجب شهادت جمع زیادی از ضیوف الرحمان شد لکه ننگی است که هرگز از دامان آل سلمان پاک نخواهد شد.


نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به بی‌تعهدی دولت سعودی به بدیهی‌ترین اصول انسانی و حقوقی در جبران آلام داغ‌دیدگان این فاجعه افزود:‌ تبختر و تکبر جاهلی بر مجموعه سیاست‌ها و رفتار حاکمان ریاض سایه افکنده است.


او افزود:‌ مجموعه اقدامات لازم برای پیگیری حقوق خانواده‌های شهدای منا و مجازات عاملان و مسببان آن با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی و بین‌المللی دنبال خواهد شد.


دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت:‌ آموزه‌های امنیتی موساد برای به حاشیه راندن اولویت مسأله فلسطین در جهان اسلام و قدرت تحلیل رفته سعودی‌ها به خاطر جنگ یمن را می‌توان علت اصلی ناکارآمدی در ادامه مناسک حج و موجب وقوع فاجعه منا دانست.


وی افزود:‌ تداوم حملات هوایی سعودی به یمن و همکارهای نظامی و امنیتی با رژیم صهیونیستی، الگوگیری از آیین رزم هوایی صهیونیست‌ها برای مقابله با ملت‌های آزادی‌خواه و استقلال‌طلب است.


دریابان شمخانی گفت:‌ تکفیری‌های تولید شده در مدارس‌ وهابی قبل از آشکار شدن رابطه رژیم صهیونیستی با رژیم سعودی، رسالت امروز حکام آل سلمان را در اختلاف‌انگیزی در عراق، سوریه، لبنان و سایر بلاد و کشورهای اسلامی به شکل نیابتی فعال کردند.


نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به این که تکفیری‌ها سربازان سعودی و سعودی‌ها نیز مجریان سیاست‌های منطقه‌یی صهیونیست‌ها هستند تاکید کرد: تکرار دروغ‌پردازی و فرافکنی‌ علیه کشورمان از سوی سعودی‌ها، اقدام قبیح دیگری در عملیاتی‌ کردن خواست نظام سلطه در جهان اسلام است.


منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :