موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97402 :کد

0

جزئیات عملیات آزادسازی الراموسه

  شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۵
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -جزئیات عملیات آزادسازی الراموسه

گروه‌های تروریستی از ۱۰ مرداد الی ۱۵ شهریور بیش از ۱۵۰۰ تن از عناصر خود از جمله ۴۰ سرکرده میدانی را در درگیری با ارتش سوریه در حومه حلب از دست داده‌اند.

 

 

 

گروه‌های تروریستی از ۱۰ مرداد الی ۱۵ شهریور بیش از ۱۵۰۰ تن از عناصر خود از جمله ۴۰ سرکرده میدانی را در درگیری با ارتش سوریه در حومه حلب از دست داده‌اند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، جبهه جنوب غربی شهر حلب به‌ویژه منطقه الراموسه صحنه درگیری‌های شدیدی بین ارتش سوریه و گروههای تروریستی است.


ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروههای تروریستی گذرگاه الراموسه را که ورودی شهر حلب از سمت جنوب به شمار می‌رود به کنترل خود در آورده است. گروههای مسلح یک ماه قبل این گذرگاه را به کنترل خود در آورده و از این طریق روزنه‌ای برای خود در محلات شرقی شهر حلب ایجاد کرده بودند.


ارتش سوریه امروز بعد از درگیری‌های شدید با تروریستها این منطقه را به کنترل خود در آورد، این در حالی است که این درگیری‌ها به‌دلیل استفاده از سلاحهای سنگین و حملات هوایی، خرابی‌های گسترده‌ای به جا گذاشته است.


جزئیات آزادسازی الراموسه

درباره جزئیات کنترل ارتش سوریه بر گذرگاه الراموسه باید گفت که یگانهای ارتش سوریه از محور جنوب شرقی و به‌طور مشخص از محور معمل الاسمنت پیشروی کردند و سپس به نیروهایی که از محور جنوب غربی و تپه ام‌القرع به‌سمت گذرگاه الراموسه پیشروی کرده بودند، رسیدند. این نیروها سپس به‌سمت شمال رفتند و به شهر حلب رسیدند و جاده بین‌المللی را به‌طور کامل به کنترل خود در آوردند.


یگانهای مهندسی ارتش سوریه هم‌اکنون در حال انهدام خودروهای بمب‌گذاری و بمبهایی هستند که تروریستها در مسیرها و گذرگاههای ورود و خروج و به‌ویژه در جاده اصلی که به شهر حلب می‌رسد کار گذشته‌اند. همچنین ارتش سوریه تلاش می‌کند همه مناطق الراموسه را به کنترل خود در آورده و دامنه کنترل خود به‌سمت معمل الاسمده و منطقه سادکوب تا منطقه العامریه را توسعه بخشد. اگر ارتش سوریه بتواند منطقه العامریه را به کنترل خود در بیاورد در واقع موفق شده است امنیت کامل جاده الراموسه را به‌منظور عبور غیرنظامیان برقرار کرده و امنیت اطراف این شهر را توسعه بخشد.


اهمیت بازگشایی جاده الراموسه

 خبرنگار تسنیم در دمشق نوشت: ناظران میدانی معتقدند که بازگشایی جاده الراموسه برای شهروندان بعد از برقراری امنیت و زدودن مینهایی که تروریستها در این منطقه کارگزاری کرده بودند، دستاورد بزرگی برای ارتش سوریه به شمار می‌رود. این امر همچنین موجب خوشحالی شهروندان ساکن این منطقه شده است.


ترسیم نقشه میدانی جدید

شدید بودن درگیری‌های ارتش سوریه برای از بین بردن تروریستها هرچند نمای منطقه را تغییر داده است، اما نقشه میدانی جدیدی ترسیم و حلقه محاصره تروریستها در محلات شرقی حلب تنگ‌تر شده است و آنها هم‌اینک گزینه‌های محدودی در اختیار دارند.


تروریستها در دانشکده‌های نظامی و جاده الراموسه و همه محورهای جنوب و غرب حلب ضربات سنگینی متحمل شدند و محاصره شکسته شد. همچنین دیگر خبری از تهدیدات عبدالله المحسینی سرکرده گروه تروریستی جیش الفتح نیست.


هلاکت 1500 تروریست در بیش از دو ماه

گروههای تروریستی از سی و یکم جولای گذشته تا پنجم سپتامبر جاری (10 مرداد الی 15 شهریور) بیش از 1500 تن از عناصر خود از جمله 40 سرکرده میدانی را در درگیری با ارتش سوریه از دست داده‌اند.

 

 

همچنین ابوعمر سراقب مشهور به ابوهاجر الحمصی و ابومسلم الشامی دو سرکرده برجسته گروه تروریستی جیش‌الفتح در یک حمله هوایی روسیه به محل نشست 15 سرکرده این گروه تروریستی در شهرک کفرناها در غرب شهر حلب به هلاکت رسیدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :