موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/97410 :کد

0

کربلا آماده استقبال از زائران حسینی

  شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۶
تعداد بازدید : ۷۷۸   
 تحلیل ایران -کربلا آماده استقبال از زائران حسینی

شهر کربلا برای استقبال از زائران حسینی برای زیارت این امام همام در روز عرفه و عید قربان مهیا می شود.

 

 

 

شهر کربلا برای استقبال از زائران حسینی برای زیارت این امام همام در روز عرفه و عید قربان مهیا می شود. 

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، استان کربلای معلی برای استقبال از زائران امام حسین (علیه السلام) در روز عرفه، آماده ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی می شود .


 شهر کربلا نیز برای استقبال از زائران حسینی- که برای زیارت این امام همام در روز عرفه و عید قربان از هر کوی و برزن خود را به حرم مطهر می رسانند - مهیا می شود.

خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العراقیه نوشت: به مناسبت زیارت مخصوص روز عرفه و عید قربان ، اداره بهداشت شهر کربلا با پشتیبانی وزارت بهداشت در حال تهیه امکانات لازم برای ارائه خدمات بهداشتی به زائران میلیونی امام حسین علیه السلام است. میلیون ها زائری خود را به کربلای معلی می رسانند تا مراسم این روزها یعنی زیارت روز عرفه و نماز عید قربان را در جوار حرم های  مطهر امام حسین و برادر ایشان حضرت ابوالفضل العباس علیهما السلام برگزار کنند. 

صباح الموسوی معاون مدیر بهداشت شهر کربلای معلی اعلام کرد: پیش بینی می کنیم تعداد زیادی از زائران این امام همام از خارج از استان کربلا و نیز خارج از کشور به زیارت ایشان مشرف شوند. ما بیمارستان ها و موسسات بهداشتی خود را آماده کرده ایم تا خدمات لازم را به زائران ارائه دهیم».

زامل العریبی معاون اداری وزارت بهداشت نیز  گفت: «وزارت بهداشت دستور ایجاد کمیته های ویژه ای داده است تا نیازهای شهر کربلا در زمینه بهداشتی شناسایی شود و همچنین امکانات و نیروهای لازم جهت خدمت رسانی و خودروهای آمبولانس از قبل  پیش بینی شود».

این آمادگی ها در حالی است که شمار زائران برای برگزاری مراسم روز عرفه و عیدقربان رو به افزایش است .

به گفته ماجد ناجی مدیر اطلاع رسانی شهرداری کربلای معلا «شهرداری کربلا طرحی را برای ارائه خدمات به زائران اجرا خواهد کرد که همه امکانات تهیه و نیازهای مورد نیاز از جمله در زمینه نظافت و پاکسازی خیابان ها برآورده خواهد شد .

بر اساس این گزارش شهر کربلا شاهد تلاش های مسئولان در همه سطوح  است تا زیارت روز عرفه و مراسم عید قربان که با تعداد بسیار زیاد زائران داخلی و خارجی همراه است به نحو احسن برگزار شود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :