موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97466 :کد

0

هشدارنماینده آمریکا درباره همکاری با جبهه فتح الشام

  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۳۱
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -هشدارنماینده آمریکا درباره همکاری با جبهه فتح الشام

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت: در صورت اجرایی شدن توافق آتش بس پیشنهادی آمریکا و روسیه برای مقابله با گروه های افراطی

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت: در صورت اجرایی شدن توافق آتش بس پیشنهادی آمریکا و روسیه برای مقابله با گروه های افراطی در سوریه، هرگونه همکاری با گروه موسوم به «جبهه فتح الشام» که در گذشته به جبهه النصره معروف بود، عواقب وخیمی در پی خواهد داشت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، «مایکل راتنی» در نامه ای به گروه های معارض سوری، از آنها خواست به توافق آتش بس پیشنهادی در باره سوریه پایبند باشند.


نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت: وی برای این گروه حق دفاع در برابر حملات ارتس سوریه و روسیه قائل است.


وی افزود: این توافق، بمباران عناصر وابسته به گروه های معارض و شهروندان غیر نظامی توسط ارتش سوریه و روسیه در مناطق تحت کنترل آنها را پایان می دهد.


خبرگزاری فرانسه روز شنبه به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) از مبدا دمشق گزارش داد: دولت سوریه توافق آتش بسی را که با میانجیگری روسیه و آمریکا به دست آمده، پذیرفته است.


سانا به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که دولت سوریه این توافق را تصویب کرده است و ترک مخاصمه در شهر حلب به دلایل انسانی آغاز خواهد شد.


در این توافق که در جریان مذاکرات بین «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و «جان کری» همتای آمریکایی وی در ژنو حاصل شد، درخواست توقف درگیری در سوریه و ارسال کمک های بشردوستانه به شهر حلب مطرح شده است. توافق مزبور از بامداد روز دوشنبه به اجرا در می آید.


به گزارش ایرنا، اصلی ترین نتیجه مذاکرات روز جمعه سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با جان کری همتای آمریکایی وی، افزون بر آتش بس فراگیر، متعهد شدن واشنگتن به جدا کردن گروههای موسوم به معارضان میانه رو تحت حمایت خود از مناطق زیر سلطه تروریست ها است، در حالیکه از زمان برقراری آتش بس در اسفند ماه گذشته از اجرای تعهد خود سر باز زده است.منبع:خبرگزاری ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :