موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97504 :کد

0

حمایت سازمان ملل از بازگشایی فرودگاه صنعاء

  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۱
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -حمایت سازمان ملل از بازگشایی فرودگاه صنعاء

"اسماعیل ولد الشیخ احمد" فرستاده سازمان ملل به یمن گفت: سازمان ملل از هر پیشنهادی برای بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا حمایت می کند.

"اسماعیل ولد الشیخ احمد" فرستاده سازمان ملل به یمن در دیدار با هیات ملی یمن متشکل از انصارالله وحزب کنگره مردمی در سلطنت عمان گفت: سازمان ملل از هر پیشنهادی برای بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا حمایت می کند.

 

به گزارش  تحلیل ایران ، نماینده سازمان ملل در امور یمن گفت: قطعنامه 2216 و طرح شورای همکاری خلیج فارس مرجع اجرای توافقنامه فراگیر میان طرف های یمنی است.


ولد الشیخ پس از این دیدار گفت: در این دیدار درباره پیشنهادها وموضوعاتی مطرح شده در جده درباره توافق کامل وفراگیر به ویژه مسائل امنیتی بحث وگفت وگو شد.


وی درباره رفع تحریم از فرودگاه بین المللی صنعا تصریح کرد: سازمان ملل به شدت طرفدار رفع تحریم از این فرودگاه وبازگشایی دیگر فرودگاهها بر روی مردم یمن است.


منابع عربی گفتند: فرستاده ویژه سازمان ملل در دیدارهای خود را از دیدار با هیات ملی یمن در سلطنت عمان به هدف از سر گیری مذاکره که آگوست (مرداد) گذشته در کویت متوقف شد آغاز کرد.


یمن از یک وسال نیم قبل تاکنون مورد تجاوز وحشیانه عربستان وهمراهیانش قرار گرفته ودر این میان تاکنون ده هزار تن کشته وهزاران تن دیگر زخمی وزیر ساخت های این کشور نابود شده است.


برگزاری دو دوره گفت وگوهای صلح تحت نظارت سازمان ملل در ژنو وکویت تاکنون نتیجه ای در بر نداشته است.


منبع: ایرنا

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :