موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/97563 :کد

0

آل‌سعود مجازات خواهد شد

  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -آل‌سعود مجازات خواهد شد

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: متاسفانه کشور عربستان مدعی شده که ایران مراسم حج را سیاسی کرده و به دنبال طرح مسائل تاریخی و فرقه ای در موضوع حج است.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: متاسفانه کشور عربستان مدعی شده که ایران مراسم حج را سیاسی کرده و به دنبال طرح مسائل تاریخی و فرقه ای در موضوع حج است.
 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام علی قاضی عسگر در حاشیه مراسم دعای عرفه و بزرگداشت شهدای منا گفت: بعد از برپایی مراسم حج سال گذشته متاسفانه سعودی‌ها در رسانه های خود مسائلی را منتشر کردند و می گویند ایران حج را سیاسی کرده و به دنبال آن است که مسائل فرقه ای را در حج مطرح کند.

 

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت افزود: آنچه که ما در حج انجام داده ایم همه مبنای دینی، شرعی و قرآنی دارد و ما براساس تکلیف الهی در عربستان عمل کرده ایم.

وی با اشاره به برگزاری مراسم دعای کمیل در کنار قبرستان بقیع اظهارکرد: دعای کمیل، دعایی سراسر توحیدی است و مردم ایران انقدر با فضیلت هستند که بعد از برپایی دعای کمیل حتی منطقه را نیز تمیز کرده و سپس محل را ترک می کنند. 

حجت الاسلام قاضی عسگر ادامه داد: دعای کمیل سیاسی نیست و جمهوری اسلامی ایران نیز هیچ گاه به دنبال بهره برداری سیاسی از این دعا نبوده است. 

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت در خصوص برپایی دعای عرفه توسط زائران ایرانی تصریح کرد: دعای عرفه دعایی است که در آن امام حسین (ع) به بهترین شیوه با خدای خود سخن گفته است و برپایی مراسم دعای عرفه برای برائت از مشرکین است. 

وی تاکید کرد: برائت از مشرکین یک واجب دینی است که از گذشته به ما توصیه شده است. 

حجت الاسلام قاضی عسگر خطاب به مسئولان کشور عربستان گفت: این شما هستید که از حج استفاده سیاسی می کنید و در بقیع به مسلمانان جهان توهین کرده و آنها را مشرکت خطاب می کنید.  

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با اشاره به توزیع 11 میلیون جلد کتاب در میان حاجیان حاضر در مراسم حج خاطرنشان کرد: عربستان در ایام حج اقدام به توزیع 11 میلیون جلد کتاب که به 20 زبان دنیا ترجمه شده می کند و در این کتاب ها شیعیان جهان مشرک قلمداد شده اند. 

وی با انتقاد از کشور عربستان به دلیل خشک جلوه دادن مراسم حج اظهارکرد: عربستان مراسم حج را مراسمی خشک جلوه داده و اجازه نمی دهد مسلمانان جهان در این مراسم به حل مشکلات یکدیگر بپردازند. 


حجت الاسلام قاضی عسگر ادامه داد: مشکل فلسطین، عراق، لبنان، بحرین و سوریه باید با اجتماع مسلمانان و هم فکری آنها حل شود اما عربستان اجازه این کار را نمی دهد. 


نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با اشاره به فتوای امام خمینی (ره) تصریح کرد: امام خمینی (ره) به شیعیان جهان به ویژه حجاج ایرانی توصیه کرده بودند که هر گاه به حج می روند نماز جماعت خود را در هتل برپا نکرده بلکه به مسجد اهل تسنن بروند و نمازشان را در آن مساجد و به همراه مسلمانان اهل تسنن برپا کنند. 


وی با تاکید بر بی کفایتی کشور عربستان در حادثه مسجد الحرام خاطرنشان کرد: سال گذشته به دلیل بی کفایتی کشور عربستان و سقوط جرثقیل، 12 تن از زائران ایرانی به شهادت رسیدند و این از بی کفایتی آل سعود بوده است. 

 

حجت الاسلام قاضی عسگر با اشاره به شهادت 465 زائر ایرانی در حادثه منا اذعان کرد: 461 تن از زائران ایرانی پس از حادثه منا در عربستان به شهادت رسیدند و 4 تن از زائران نیز پس از رسیدن به ایران و در بیمارستان های داخل کشور به علت شدت جراحات جان خود را از دست دادند. 


نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت افزود: در این حادثه 7 هزار تن از مسلمانان کشورهای اسلامی سراسر جهان جان خود را از دست دادند و کشور عربستان باید در این رابطه پاسخگو باشد. 

وی با بیان اینکه " مشخص نیست چرا عربستان اجازه نمی دهد مسلمانان از مراسم حج به نفع خود بهره ببرند" گفت: متاسفانه کشور عربستان اجازه نمی دهد زائران مسلمان از مراسم حج به سود اسلام بهره مند شده و آنها را از این اتفاق محروم می کند. 


حجت الاسلام قاضی عسگر با انتقاد از کشور عربستان به دلیل محروم کردن زائران ایرانی از حضور در مراسم حج بیان کرد: کشور عربستان زائران ایرانی را از حج محروم کرده و بدون شک مجازات خداوند شامل حال آل سعود خواهد شد.


منبع : میزان 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :