موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/97569 :کد

0

مسدود شدن برخی ورودی های تالاب هورالعظیم

  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۰
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -مسدود شدن برخی ورودی های تالاب هورالعظیم

مدیرکل محیط زیست استان خوزستان گفت: سه ماه گذشته تعدادی از ورودی های آب به تالاب هورالعظیم به منظور جلوگیری از آلودگی نفتی تالاب مسدود شد.

 

 

 

مدیرکل محیط زیست استان خوزستان گفت: سه ماه گذشته تعدادی از ورودی های آب به تالاب هورالعظیم به منظور جلوگیری از آلودگی نفتی تالاب مسدود شد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، احمد رضا لاهیجان زاده روز یکشنبه افزود:حدود سه ماه پیش حجم زیادی از آب به تالاب هورالعظیم رهاسازی شد که به علت بالا آمدن آب احتمال می رفت بخشی از تاسیسات نفتی موجود در تالاب به زیر آب رود.


وی ادامه داد: اگر این تاسیسات به زیر آب می رفت احتمال ایجاد آلودگی نفتی برای تالاب هورالعظیم وجود داشت بنابراین با نظارت اداره کل محیط زیست استان خوزستان تعداد محدودی از دریچه های ورودی آب به تالاب هورالعظیم مسدود شد.


لاهیجان زاده اظهار داشت: با توجه به وسعت حدود 100 هزار هکتاری آبگیری تالاب، بسته شدن این دریچه ها حدود چند صد هکتار را تحت تاثیر قرار می داد که به این حساب تاثیری بر روی تالاب نداشت.


خبرنگار ایرنا نوشت: مدیر کل محیط زیست استان خوزستان گفت: توافق شد بعد از به بهره برداری رسیدن تاسیسات نفتی این دریچه ها باز شود ضمن اینکه اکنون نیز بسته بودن آنها تاثیری در تالاب ندارد.


به گفته وی تا چند روز آینده این تاسیسات نفتی با حضور مقامات کشوری افتتاح خواهدشد.

***رهاسازی 200 متر مکعب آب بر ثانیه بر روی تالاب 
لاهیجان زاده گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا یک ماه آینده حدود 170 تا 200 متر مکعب بر ثانیه آب از سد کرخه به سمت تالاب هورالعظیم رهاسازی می شود.


وی گفت: با رهاسازی این میزان آب تا عید نوروز بخش عمده ای از تالاب هورالعظیم آب دار خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :