موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/97583 :کد

0

استفاده از دوربین دولنزی آیفون ۷ برای واقعیت مجازی

  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۴
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -استفاده از دوربین دولنزی آیفون ۷ برای واقعیت مجازی

با توجه به نصب دوربینی با دو لنز در گوشی آیفون ۷ پلاس پیش‌بینی می‌شود برنامه های موبایلی فراوانی برای ارائه خدمات واقعیت افزوده از همین طریق طراحی و عرضه شود.

 

 

 

با توجه به نصب دوربینی با دو لنز در گوشی آیفون ۷ پلاس پیش‌بینی می‌شود برنامه های موبایلی فراوانی برای ارائه خدمات واقعیت افزوده از همین طریق طراحی و عرضه شود.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، اگر چه اپل اولین شرکتی نیست که در گوشی های هوشمند خود از چنین فناوری استفاده کرده، ولی به نظر می رسد این شرکت هدف خاصی را از نصب دوربین مذکور تعقیب می کند.


دوربین های یاد شده که 12 مگاپیکسلی هستند دارای دو لنز دارای زاویه دید عریض یا wide angle و همین طور لنزی تله هستند. نمایشگر این گوشی ضدآب و ضد گرد و غبار هم 25 درصد درخشانتر است.


اگر چه استفاده از دو لنز کیفیت تصویر را آیفون 7 پلاس ارتقا می بخشد، اما می توان از آن برای ارائه خدماتی نوین استفاده کرد. یکی از نمونه های اولیه این خدمات در دنیای واقعیت افزوده عرضه بازی پوکمون گو است که برای اجرای آن باید شخصیت های مجازی که در دنیای واقعی سرگردان هستند را شناسایی کرد و از بین برد.


خبرنگار فارس به نقل از دیلی میل نوشت: اما فناوری واقعیت افزوده می تواند دنیای کسب و کار و حوزه تجارت الکترونیک را هم متحول کند. زیرا از این طریق می توان به دلخواه کاربر اشیا و امکاناتی را به دنیای واقعی افزود تا انجام فعالیت های مختلف ساده تر شود. همچنین می توان برای انجام خرید هم محصولات دلخواه را با استفاده از این دوربین ها به محیط مورد نظر اعم از خانه یا منزل افزود تا از تاثیر احتمالی یا تغییراتی که ایجاد می کنند مطلع شد.


البته اپل رسما اشاره ای به این موضوع نکرده، اما تکاپوی آرام برخی شرکت ها برای عرضه appهای جدید موبایلی برای آیفون باعث تشدید گمانه زنی ها در این زمینه شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :