موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/97595 :کد

0

کشورهای مسلمان خواستار مجازات عاملان فاجعه منا

  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۱
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -کشورهای مسلمان خواستار مجازات عاملان فاجعه منا

مطالبه کشورهای مسلمان در خصوص فاجعه منا تشکیل کمیته حقیقت یاب و مجازات مسببین این فاجعه هستند.

 

 

 

سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مطالبه کشورهای مسلمان در خصوص فاجعه منا تشکیل کمیته حقیقت یاب و مجازات مسببین این فاجعه هستند.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس ستاد گرامیداشت شهدای فاجعه منا در مراسم دعای روز عرفه و گرامیداشت یاد شهدای فاجعه منا که عصر امروز(یکشنبه) در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم و شهدای فاجعه منا،گفت: در سال گذشته در چنین روزهایی ملت ایران شاهد حادثه بزرگ و غم‌باری بودند که هزاران زائر ضیوف الرحمن از 35 کشور مسلمان بر اثر بی کفایتی آل‌سعود به شهادت رسیدند.


وی در ادامه ضمن تقدیر از موضع مقام معظم رهبری در خصوص این فاجعه گفت: سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری در دانشگاه افسری و موضع‌گیری امام‌گونه ایشان در این خصوص موجب شد پیکر تمامی شهدای این فاجعه به کشور بازگردد.


خبرنگار تسنیم«پویا» نوشت: سردار انصاری با بیان اینکه ظن قوی مبنی بر عمدی بودن این فاجعه وجود دارد، بیان کرد: بعد از گذشت یکسال هنوز مسببین این فاجعه توسط آل سعود معرفی نشده و نتایج بررسی ها در این خصوص اعلام نشده است.

وی افزود: مطالبه کشورهای مسلمان در خصوص این فاجعه این است که حکومت سعودی باید از کشورهای مسلمان عذرخواهی کرده و کمیته حقیقت یاب برای پیدایش ابعاد این فاجعه تشکیل شود.


رئیس ستاد گرامیداشت شهدای فاجعه منا در خاتمه گفت: به منظور پیدایش ابعاد حقوقی و انسانی در سالگرد وقوع این فاجعه ستاد گرامیداشت شهدای فاجعه منا به ریاست رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و همکاری 11 سازمان و دستگاه مختلف برنامه های متفاوتی برای گرامیداشت یاد شهدا تشکیل شده و این حرکت ادامه دار خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :