موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اسیب اجتماعی

a/97612 :کد

0

پرداختن به فضای مجازی راه‌حل رسیدن به آرامش نیست

  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۶
تعداد بازدید : ۵۷۲   
 تحلیل ایران -پرداختن به فضای مجازی راه‌حل رسیدن به آرامش نیست

اگر در زندگی شهری به فضای حقیقی نرسیم، آرامش را به دست نمی‌آوریم چراکه تاکنون با غفلت از فضای حقیقی به فضای مجازی پرداخته‌ایم.

اگر در زندگی شهری به فضای حقیقی نرسیم، آرامش را به دست نمی‌آوریم چراکه تاکنون با غفلت از فضای حقیقی به فضای مجازی پرداخته‌ایم.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سید مهدی مجابی در مراسم بزرگداشت روز سینما که امشب در سالن مهندس مجابی شهر قزوین برگزار شد، ضمن تبریک روز سینما و بزرگداشت این هنر جهانی اظهار داشت: گردهمایی‌ها و تجدید خاطر‌ه‌ها به ایجاد زندگی آرام کمک می‌کند و در قزوین هم همچون تمام شهرهای دیگر اجرا می‌شود.


وی با بیان اینکه آرامش امروز در زندگی شهری کمیاب است، افزود: تقسیم و به اشتراک‌گذاری خاطرات به برقراری آرامش در زندگی شهری کمک می‌کند.


عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: افراد جامعه برای رسیدن به گوهر کمیاب آرامش دست به دامن مسائلی همچون فضای مجازی می‌شوند که این نکته از نظر علمی روشن است.


مجابی عنوان کرد: اگر در زندگی شهری به فضای حقیقی نرسیم، آرامش را به دست نمی‌آوریم چراکه تاکنون با غفلت از فضای حقیقی به فضای مجازی پرداخته‌ایم.


این مسؤول با بیان اینکه فضای مجازی می‌تواند تلویزیون، اینترنت و غیره باشد که با هدف برقراری ارتباطات اجتماعی پدید آمده است، گفت: با ارزیابی نتیجه در می‌یابیم که آرامشی که در گذشته بوده است،از طریق تکنولوژی و فضای مجازی به دست نمی‌آید.


عضو شورای اسلامی شهر قزوین تشریح کرد: قزوین شهری تاریخی است و سابقه آن حداقل به 2500 سال پیش باز می‌گردد و سؤال مهمی که امروز در شهرهای تاریخی مطرح بوده، این است که چه بهره‌برداری و استفاده‌ای باید از این ظرفیت تاریخی کرد؟


مجابی خاطرنشان کرد: اگر به فکر ظرفیت تاریخی در شهر قزوین نباشیم زیر دست و پای توسعه از بین می‌رود.


وی یادآور شد: دولتخانه صفوی با مساحت 13 هکتار یکی از ظرفیت‌های تاریخی استان قزوین محسوب می‌شود که از شأن و مقام بالایی برخوردار است و باید با استفاده از پهنه‌های مکانی این‌چنینی هویت شهر را به نمایش بگذاریم.منبع : خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :