موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی قاچاق

a/97644 :کد

0

از اول مهرماه با عرضه و فروش گوشی قاچاق برخورد می شود

  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۹
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -از اول مهرماه با عرضه و فروش گوشی قاچاق برخورد می شود

از اول مهرماه با عرضه و فروش گوشی های قاچاق برخورد می شود

مدتی است بحث مبارزه با کالای قاچاق و در میان آنها موبایل های قاچاق بسیار داغ شده و اخبار زیادی در این خصوص به گوش می رسد. حالا اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی از آغاز اجرای طرح مبارزه با عرضه و فروش کالاهای قاچاق که شامل گوشی و تجهیزات مخابراتی می شود از اول مهر ماه خبر داده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، طبق اطلاعیه منتشر شده توسط این اتحادیه، این طرح از ابتدای مهر ماه در تهران آغا می شود. بر اساس این طرح خرید و فروش، عرضه و نگهاداری این نوع کالاهای قاچاق ممنوع است و متخلفین با برخورد قانونی مواجه می شوند.

اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی اعلام کرده است که به زودی نسبت به جمع آوری موبایل و تجهیزات مخابراتی قاچاق که در واحدهای صنفی موجود است اقدام خواهد شد.


بنا بر ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا افراد با ارتکاب به قاچاق کالا، حمل و نگهداری آن به جریمه نقدی محکوم شده و کالای قاچاق نیز ضبط می شود.

دیروز  خواندید که سامانه ای پیامکی برای کنترل شماره سریال گوشی های وارداتی طراحی شده که به زودی در اختیار عموم قرار می گیرد. با آغاز به کار این سامانه، هنگام خرید گوشی موبایل می توانید با ارسال شماره سریال آن به سامانه 30008887 از وارداتی بودن آن اطمینان کسب کنید.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :