موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/97652 :کد

0

استفاده از فناوری فیبرنوری FTTH در صنعت ساختمان

  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۲
تعداد بازدید : ۱۰۹۱   
 تحلیل ایران -استفاده از فناوری فیبرنوری FTTH در صنعت ساختمان

معاون شبکه مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران، از استفاده از فناوری FTTH در صنعت ساختمان برای نخستین بار در کشور و توسط شرکت مخابرات استان تهران خبرداد.

 

معاون شبکه مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران، از استفاده از فناوری FTTH در صنعت ساختمان برای نخستین بار در کشور و توسط شرکت مخابرات استان تهران خبرداد.

 

به گزارش تحلیل ایران، خلیلی با اشاره به اینکه در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، هتل ها، بیمارستان ها، مراکز آموزشی و غیره بهره گیری از فناوری های نوین اجتناب ناپذیر است افزود: استفاده بهتر از سرویس های مختلف از جمله تلفن، دیتاومحتوا، باکیفیت مناسب از یک سو و از سوی دیگر افزایش نیاز به اینترنت و ارتباطات پر سرعت منجر به آن شده است تا اغلب اپراتور های مخابراتی در جهان، ارتباطات خود را از سیم های مسی و شبکه های اکتیو، به فیبر های نوری و شبکه پسیو تغییر دهند.
 
میزان نوشت: معاون شبکه مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه استفاده از فناوری FTTX-GPON از جمله سرویس هایی است که بهبود کیفیت را به ارمغان می آورد تصریح کرد: در این روش با سه نوع امکان FTTC/FTTB/FTTH در FTTC/Bفیبر نوری از مرکز اجراء و در قسمت انتهایی از طریق کابل مسی به مشترک سرویس داده می شود ولی در FTTH از مرکز مخابراتی تا داخل واحد ها و یا منزل مسکونی مشترک فیبر اجرا می شود.
 
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه زیر ساخت تکنولوژی GPON مبتنی بر NGN در ایران همزمان با سایرکشورهای پیشرفته به صورت FTTC و FTTB ارایه و همچنان خطوط تلفن به صورت سیم مسی و اینترنت و دیتا به صورت DSL به مشترکین واگذار می شود اظهارداشت: در این روش ترکیب فیبر نوری و کابل مسی برای ارایه ارتباط به مشترک استفاده شده و با توجه به محدویت هایی که در ارایه پهنای باند در بخش کابل مسی است به همین منظور اجرای FTTHرا در ساختمانهای جدید در دستور کار قراردادیم.
 
خلیلی اظهار کرد: در این حالت فیبر نوری از مرکز مخابراتی تا ورودی ساختمان از طرف مخابرات تامین و با هماهنگی پیمانکار مورد تایید مخابرات و سازنده ساختمان اجرای فیبر در داخل ساختمان و تمامی واحد ها اجرا می شود.
 
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :