موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97720 :کد

0

ادارات دولتی هلمند در افغانستان به دلایل امنیتی تعطیل شدند

  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۸
تعداد بازدید : ۴۵۸   
 تحلیل ایران -ادارات دولتی هلمند در افغانستان به دلایل امنیتی تعطیل شدند

عضو شورای ولایتی هلمند به رسانه‌های افغان گفت که کارمندان دولتی در شهرستان‌های این ولایت محل کارشان را ترک کرده و نیروهای امنیتی از این ساختمان‌ها به عنوان سنگر استفاده می‌کنند.

عضو شورای ولایتی هلمند به رسانه‌های افغان گفت که کارمندان دولتی در شهرستان‌های این ولایت محل کارشان را ترک کرده و نیروهای امنیتی از این ساختمان‌ها به عنوان سنگر استفاده می‌کنند.


به گزارش تحلیل ایران ، براساس گزارش‌های رسانه‌های افغان، جنگ‌هاى اخیر در ولایت هلمند حاکمیت دولت را فقط به لشکرگاه مرکز ولایت و شهرستان «گرشک» محدود کرده است و بر سایر شهرستانهای این ولایت حکومت وحدت ملی تسلطی ندارد و ادارات دولتى غیر فعال هستند که باعث بروز مشکلات فراوان برای مردم این ولایت شده است.


«بشیر احمد شاکر» مسئول کمیته‌ امنیتى شوراى ولایتى هلمند، گفت: در حال حاضر همه شهرستان‌هاى هلمند توسط مخالفان مسلح دولت محاصره شده است و فقط ساختمان‌هاى اداری در اختیار دولت قرار دارد که نیروهاى امنیتى افغان از این ساختمان‌ها به عنوان سنگر استفاده می‌کنند.


شاکر افزود: در این اواخر علاوه بر سقوط برخی از  شهرستان‌ها در جریان جنگ، مشکلات امنیتى در سایر شهرستان‌ها نیز بیشتر شده که باعث موجب قطع کمک‌ها به این شهرستان‌ها شده است.

وی به آژانس خبری پژواک گفت: علاوه بر کارمندان دولتى، بیشتر قضات نیز شهر لشکرگاه را به علت ناامنى ترک کرده‌اند.


مسئول کمیته‌ امنیتى شوراى ولایتى هلمند اظهار داشت: حوزه چهارم امنیتی شهر «لشکرگاه» از 11 ماه گذشته از کنترل دولت خارج شده که باعث نگرانی شدید مردم گردیده است.


«حیات الله مایار» عضو شوراى ولایتى هلمند نیز تأکید کرد: هیچ چیزی به نام خدمات عمومی در شهرستان‌های این ولایت وجود ندارد؛ بیمارستان‌ها تعطیل شده و کارمندی در سایر ادارات دولتی برای ارائه خدمات وجود ندارند.

 
منبع : تسنیم 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :